• 8 maja 2016r. Wniebowstąpienie Pańskie. Narodowy Dzień Zwycięstwa. PDF Drukuj Email
    środa, 11 maja 2016 08:40

W naszej parafii w tym dniu odbył się  odpust ku czci Świętego Izydora Oracza patrona rolników.

Mszy Świętej o godz. 12.00 przewodniczył Ksiądz Dziekan Jan Staworzyński Proboszcz Parafii Św. Jana Apostoła i Ewangelisty w Pińczowie, który wygłosił okolicznościowe kazanie oraz poprowadził procesję odpustową wokół kościoła.

Pan Jezus wstępując do Ojca, rozpoczyna nowy czas w historii ludzkości. Od tego dnia rozpoczyna się oczekiwanie na Jego powtórne przyjście. To nie okres biernego czekania, przepełnionego strachem. To czas przygotowania dzięki Duchowi Świętemu, który został nam dany. Każda Msza Święta to element tego przygotowania.

Wszechmogący Boże, wniebowstąpienie Twojego Syna jest wywyższeniem ludzkiej natury, spraw, abyśmy pełni świętej radości składali Tobie dziękczynienie, i utwierdź naszą nadzieję, że my, członkowie Mistycznego Ciała Chrystusa, połączymy się z Nim w chwale. Który z Tobą żyje i króluje w jedności Ducha Świętego, Bóg, przez wszystkie wieki wieków. Amen.