• Ksiądz proboszcz razem ze strażakami uczcił 1050 rocznicę Chrztu Polski. PDF Drukuj Email
    Wpisany przez Anna Steckiewicz
    czwartek, 14 kwietnia 2016 22:03

Punktualnie o 20:10 zapłonęła watra w Chrobrzu, w ten sposób strażacy członkowie ochotniczej straży pożarnej i młodzieżowej drużyny pożarniczej OSP w Chrobrzu włączyli się w ogólnopolską akcję zapalania ognisk w ramach Jubileuszu 1050 -lecia Chrztu Polski. Czwartkowa akcja została zainicjowana przez Związek Podhalan i Związek Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej.
    Wspólna inicjatywa miała na celu upamiętnienie 1050 rocznicy Chrztu Polski i objęta została patronatem Prymasa Polski abp. Wojciecha Polaka oraz Arcybiskupa Sławoja Leszka Głodzia - Delegata Konferencji Episkopatu Polski ds. Duszpasterstwa Strażaków.
    Główne założenie tej wspólnej inicjatywy to przemarsz przez Polskę Ognisk Ducha Świętego,  polegający na zapaleniu przez strażaków ochotniczych straży pożarnych w dniu 14 kwietnia 2016 r. od godz. 20.00 ognisk w całym kraju, które rozpoczęło się od zapalenia ognia przy krzyżu na Giewoncie, następnie kolejne regiony Polski zapalały swoje ogniska, by po 30 minutach ogień dotarł do Bałtyku. W Chrobrzu ognisko zapłonęło niedaleko plebanii, ksiądz proboszcz przybliżył historię Chrztu Polski i zaprosił do wspólnej modlitwy, po której nastąpiło odśpiewanie Apelu Jasnogórskiego    i błogosławieństwo. Po części oficjalnej korzystając z płonącego ogniska wszyscy druhowie i goście mogli poczęstować się własnoręcznie upieczonymi kiełbaskami. W naszym chroberskim ognisku na szczycie stosu przez dłuższy czas pojawiał się błękitny płomień, który wszystkich zastanawiał. A może był on znakiem naszej łączności z Duchem Świętym? Piękny magiczny wieczór i piękne duchowe doznania. Dziękujemy strażakom za zorganizowanie tego wieczoru.