• Poniedziałek w Oktawie Wielkanocy. 28.03.2016r. PDF Drukuj Email
    poniedziałek, 28 marca 2016 07:53

Chrystus zmartwychwstał, jak zapowiedział, radujmy się wszyscy, ponieważ króluje na wieki. Alleluja.

Zmartwychwstały Pan nie jest nieobecny. Przeciwnie, zanim wstąpi do nieba, by zasiąść po prawicy Ojca, wielokrotnie ukaże się swoim uczniom. Słowo: "Witajcie", które Jezus wypowiada dziś do niewiasty, skierowane jest do wszystkich. Jezus Zmartwychwstały jest pośród nas. To On zwołał nas, byśmy świętowali Jego i naszą Paschę, to znaczy przejście ze śmierci do życia.

Wszechmogący Boże, przyjmij łaskawie dary swojego ludu i spraw, aby odrodzony przez wiarę i chrzest święty osiągnął szczęście bez końca. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.

Poprawiony: środa, 30 marca 2016 12:22