• Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego. 27.03.2016r. PDF Drukuj Email
    poniedziałek, 28 marca 2016 07:50

Zmartwychwstałem i zawsze jestem z Tobą, położyłeś na mnie swą rękę, przedziwna jest Twoja wiedza. Alleluja.

Naśladując Apostołów i kobiety, przybywamy dzisiaj do pustego grobu Pana. Ale nasze podążanie jest zupełnie inne. Uczniowie biegną z nadzieją, że tam spotkają Jezusa, my biegniemy z wiarą, że Jego już tam nie będzie. Przybywamy więc do pustego grobu jako kolejne pokolenie świadków Zmartwychwstałego. "Pan zmartwychwstał!" - przypominamy dzisiaj sobie i mówimy światu - z tej prawdy rodzi się przecież całe nasze życie. Galeria zdjęć w rozwinięciu...

Wszechmogący Boże, pełni wielkanocnej radości składamy Tobie Ofiarę, przez którą Kościół odradza się do nowego życia i nieustannie się karmi. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.

Od pustego grobu, Ksiądz Proboszcz Waldemar Krochmal, drogim parafianom i gościom składa najserdeczniejsze życzenia, aby zmartwychwstały Pan i Zbawiciel opromieniał swoją łaską i błogosławieństwem każdą chwilę życia i  udzielał zdrowia i wszelkich potrzebnych darów na każdy dzień. . Szczęść Boże.

Ksiądz Proboszcz Waldemar Krochmal serdecznie dziękuje wszystkim za przygotowanie naszego parafialnego kościoła do przeżywania tych najważniejszych świąt chrześcijańskich: posprzątanie. przygotowanie dekoracji i liturgii na czas Triduum Paschalnego oraz za czynny i żywy udział w liturgiach minionych dni.

Serdeczne Bóg zapłać Pani Kościelnej Annie Kocerbie i Panu Zdzisławowi Kocerbie, Panu Organiście Łukaszowi Kosale, Panu Katechecie Waldemarowi Kuciebie z Rodziną. Śpiewającym psalmy: Pani Gabrieli Kocerbie, czytającym, śpiewającym Pasję: Panią Małgorzacie Stępień i Ewie Kucięba, Panom Jerzemu Dymkowi i Łukaszowi Kosale oraz Panu Stanisławowi Magdziarzowi. Prowadzącym Adoracje, Ministrantom, Chórowi, Asyście, Panią niosącym Feretrony, Ochotniczej Straży Pożarnej z Chrobrza i Nieprowic, Dzieciom sypiącym kwiaty. Wszystkim obecnym Parafianom i Gościom - Bóg zapłać.

Poprawiony: środa, 30 marca 2016 12:20