• 6 stycznia Święto Objawienia Pańskiego PDF Drukuj Email
    wtorek, 05 stycznia 2016 21:44

list
    (kliknij aby powiększyć)

W uroczystość Objawienia Pańskiego, które w Polsce nazywane jest świętem Trzech Króli, Kościół wspomina Mędrców ze Wschodu oddających pokłon Dzieciątku. Są oni przedstawicielami wszystkich ludzi i narodów powołanych do adoracji Jezusa Chrystusa. Więcej informacji w rozwinięciu...

Tego dnia obchodzony jest również Dzień Misyjny.

W Polsce pomocą dla misjonarzy zajmuje się Komisja Misyjna Episkopatu, która opiekuje się wszystkimi polskimi misjonarzami oraz ich przygotowaniem do misji w Centrum Formacji Misyjnej w Warszawie, gdzie przez 9 miesięcy kandydaci na misjonarzy i misjonarki uczą się  języka obcego, zwyczajów i kultury krajów, do których zostaną posłani, oraz wielu potrzebnych rzeczy m.in. podstaw medycyny tropikalnej.

W naszej pamięci mamy jeszcze księdza Tomasza, który przed laty przebywał w naszej parafii, a obecnie pełni swoją posługę na misjach w Peru, wielu z nas obdarza go darem najcenniejszym w postaci modlitwy, a także wspiera finansowo, za co ksiądz Tomasz serdecznie wszystkim dziękuje.

Z tej okazji przesyła dla nas list dzieląc się swymi doświadczeniami z pracy duszpasterskiej oraz życzenia i błogosławieństwo w języku Indian Ashaninka.

Więcej informacji na blogu ks. Tomka: http://www.tomaszcieniuch.com/

ksiądz Tomasz Cieniuch w Peru

Poprawiony: wtorek, 05 stycznia 2016 22:26