• Bóg - NASZ NAJLEPSZY WYCHOWAWCA PDF Drukuj Email
    środa, 16 grudnia 2015 07:49

Miłość nie jest wielka wtedy gdy przejawia się wielkimi sukcesami ,miłość jest wielka wtedy gdy jest i gdy jest prawdziwa.

Miłość Pana Boga taka jest , On  jest Naszym Najlepszym Wychowawcą , ta miłość jest miłością wymagającą , ta miłość chce by człowiek mógł się rozwijać ciągle wychodząc ku przyszłości , by był otwarty na nieskończoność i Bożą etykę życia. Dalsza część artykułu w rozwinięciu...

Bóg zawsze Nam  towarzyszy na drodze tego rozwoju , Bóg rozlewa na Naszej drodze dobro i łaskę , przemienia podczas Naszego oczekiwania , Człowiek wierzący ma nadzieje , żyje w innej perspektywie w tej perspektywie  Pan Bóg  Nas zbawia , papież Franciszek chce byśmy  byli otwarci na dialog  między religiami , byśmy odważnie trwali przy Słowie Bożym , ponieważ głoszenie Ewangelii jest pierwszym i najważniejszym aktem  miłości , w zachowaniu Naszego papieża Franciszka widać bardzo wyraźnie Jego prostotę życia , która pociąga za  sobą tłumy ludzi , On ofiarowuje ludziom samego siebie by zyskać Bożą miłość , jest dobry , mądry i niezwykle cierpliwy , tak właśnie zdobywa się Niebo wzywając do jedności , tylko taka jedność międzyludzka usuwa z serca człowieka wszystkie przeszkód .

Czas adwentu pomaga Nam dostrzec miłość Boga w swoim  życiu , w czasie Adwentu  Nasze życie staje się pustynią , miejscem samotności , ciszy i walki duchowej , właśnie tam  Jan Chrzciciel usłyszał głos przemawiającego do Niego Boga , Jan Chrzciciel człowiek pełen pasji , wojownik .

Niesienie Dobrej Nowiny Wszystkim niezależnie od tego kim są jest próbą dla chrześcijaństwa i Naszej miłości w czasie Naszego Adwentu. Powierzmy Panu Bogu Nasz czas oczekiwania a On sam będzie działał ,prośmy Go by w  walce o bliźniego dał Nam tyle miłości i odwagi by nie mógł Nas zatrzymać żaden tłum ani dach , w czasie Adwentu ożywa w Nas tęsknota za Bogiem za głębszym życiem wewnętrznym , które będzie przejawiać się w autentycznej ewangelicznej radości .

Kwintesencją Adwentu jest szukanie , rozpoznanie i pokochanie Boga .w czasie Adwentu Jezus inspiruje , dodaje odwagi w znoszeniu tego co trudne ,uczy kultury miłości jest Bogiem który oczekuje , który wychodzi na spotkanie jest Bogiem Nadziei, Bogiem który pokonuje niemoc i bezradność człowieka.

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia  życzę Wszystkim prawdziwego pokoju , doświadczenia Bożej Miłości , heroicznego męstwa , świętej cierpliwości i determinacji w poznawaniu siebie i poznawaniu Boga ,niech to będzie czas adwentowej radości której warunkiem jest duchowa wolność prowadząca do przyjęcia obietnicy nadziei , która z kolei pozwala na nowo odkryć sens otwarcia się na Jezusa ,Jezusa który jest blisko każdego człowieka.

Autor: Urszula Pruś

Poprawiony: środa, 16 grudnia 2015 09:52