• Czy wiesz, że ... Chroberskie witraże PDF Drukuj Email
    czwartek, 12 listopada 2015 12:06

Chroberski kościół to jedna z najstarszych świątyń na Ponidziu. Nic więc dziwnego, że jej mury kryją wiele tajemnic, które niekiedy odkrywane są przez przypadek. Tak było kilkadziesiąt lat temu, kiedy okazało się, że pod warstwami tynku na wewnętrznych murach i sklepieniu znajdują się wspaniałe i barwne malowidła. Jednak na artykuł dotyczący wspomnianych malowideł, które teraz może podziwiać każdy odwiedzający nasz kościół, przyjdzie jeszcze czas. Tym razem chciałem napisać o witrażach, które krótko można było oglądać w południowej części prezbiterium, w pierwszej połowie XX wieku.

Poprawiony: czwartek, 12 listopada 2015 12:08