• Duch Święty – Stwórca i Odnowiciel ludzkich serc PDF Drukuj Email
    wtorek, 11 sierpnia 2015 09:28

Budujące działanie Ducha Świętego we wspólnocie polega m.in. na udzielaniu charyzmatów. Aby Duch Święty mógł ich udzielić potrzebne jest Mu czyste ludzkie serce. By móc zachować czystość serca przede wszystkim należy modlić się do Pana Boga, który porusza nasze wnętrze ,który hojnie udziela nam daru łaski.

Duchowi Świętemu bardzo zależy na zachowaniu jedności wśród ludzi , którzy mają różne poglądy ,Duch Święty pomaga Nam podnieść się kiedy grzeszymy ,pomaga uwierzyć w zmartwychwstanie. Jego dobroć nie ma końca ,dzięki Niemu możemy naśladować Jezusa, możemy być do Niego podobni. Duch Święty dodaje Nam odwagi byśmy mieli siłę do walki, z której nie można się wycofać , jest źródłem duchowej siły zapisanej w Ewangelii .

Duch Święty przychodzi do Nas z darem miłości i wdzięczności byśmy mogli zachwycić się Bogiem , On umacnia Naszą wiarę , którą sobie przekazujemy , On przynagla Nas do dokonania radykalnego wyboru pomiędzy prawdą , a kłamstwem , pomiędzy być a mieć pomiędzy życiem w pełni a pustym istnieniem , On prowadzi Nas wąską ścieżką prosto w ramiona Pana Boga ,On chroni Nasze życie ,szanuje je, zwraca Naszą uwagę na wartość czasu spędzonego z Tymi ,których kochamy

Urszula Pruś