• Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa - Boże Ciało. PDF Drukuj Email
    wtorek, 09 czerwca 2015 14:22

W naszej parafii uroczysta Msza święta i procesja odbyła się w Wojsławicach. Uroczystość tą poprowadził nasz Ksiądz Proboszcz Waldemar Krochmal. Społeczność Wojsławic przygotowała piękne ołtarze przy których modli się wierni całej parafi i goście.

Ks. prob. Serdecznie dziękuje mieszkańcom Wojsławic za przygotowanie tej pięknej uroczystości oraz wszystkim parafianom i gościom za liczny udział w tym ważnym święcie.

W przyszłym roku Uroczystość Bożego Ciała odbędzie się w Aleksandrowie. Zapraszamy wszystkich parafian i gości do Aleksandrowa. Galeria zdjęć w rozwinięciu...
    KRZYŻ I OŁTARZ - NIEROZERWALNA JEDNOŚĆ.

Słowa Pana Jzusa wypowiedziane w Wieczerniku: "To jest moje ciało za was wydane" i "Ten kielich jest nowym przymierzem w mojej krwi, która jest wylewana za was"(Łk 22,19-20), świadczą o tym, że Mszy św. nie można odłączyć od śmierci krzyżowej Chrystusa. Bo gdzież to Ciało Chrystusa zostało za nas wydane i gdzież ta Krew Jego została za nas przelana, jeżeli nie na krzyżu?

Stół jest bardzo ważnym wyposażeniem w każdym domu. To miejsce spotkań, prowadzenia dialogu, świętowania. Jezus zaprasza nas dziś do stołu ołtarza, ponieważ chce się z nami spotkać. Zaprasza, abyśmy jeszcze raz przeżyli tajemnicę Jego śmierci i zmartwychwstania. Pragnie, abyśmy dziś świętowali Jego obecność pośród naszego codziennego życia.