• 10 MAJ 2015r. W NASZEJ PARAFII ODCHODZILIŚMY COROCZNY ODPUST PARAFIALNY KU CZCI ŚWIĘTEGO IZYDORA PATRONA ROLNIKÓW. PDF Drukuj Email
    wtorek, 12 maja 2015 13:48

Gościem tego dnia był  Paulin Ojciec Wojciech Śliwa który przybył do nas z Kościoła Ojców Paulinów PW. Świętego Ducha w Warszawie. Serdecznie dziękujemy Ojcu Wojciechowi za obecność, skierowane do nas Słowo Boże i wspólną modlitwę w tym szczególnym dniu.

Modlitwa do Świętego Izydora Rolnika.

Panie Boże Wszechmogący, Stworzycielu wszechświata i Ojcze nasz, dałeś mi we władanie świętą matkę ziemię, każesz mi ją uprwiać, orać siać i zbierać, aby uzyskać plony, każesz mi hodować zwierzęta, aby te wytwory Twojej hojności w przyrodzie i mojej pracy służyły za pokarm ludziom; daj mi umysł sprawny i zdrowy, bym mógł czynić dobrze, daj mi serce prawe, bym wytwarzał zdrową żywność i na tyle obfitą, by żywić tych, którzy pracują w innych zawodach; daj mi umysł światły i serce szerokie, abym rozumiał, że pierwszą i najważniejszą rzeczą jest nie szkodzić nikomu, ani ludziom, ani przyrodzie, a potem dopiero abym mógł zapewnić taką ilość pokarmu, by służyć wszystkim, którzy go potrzebują.

Przez Chrystusa Pana naszego. Amen.

Przysłowia ludowe:
    "Na Izydora pusta komora".
    "Na świętego Izydora dla bociabna pora".
    "Na świętego Izydora często bywa pusta pora".
    "Święty Izydor wołkami orze, a kto go prosi, to mu pomorze".

Zdjęcia w rozwinięciu....

Poprawiony: wtorek, 12 maja 2015 13:56