• PO DRUGIEJ STRONIE CIENIA PDF Drukuj Email
    czwartek, 30 kwietnia 2015 10:04

W dniu 8 marca 2013 r. pożegnaliśmy na zawsze Władysława Gila, urodzonego i zamieszkałego w Chrobrzu. Chrzest, komunię świętą, bierzmowanie i ślub, otrzymał w parafii W.N.M.P. w Chrobrzu. Proboszczem był wtedy ksiądz Koński. Jako chłopiec służył do mszy świętej, a od młodych lat interesował się muzykq i grał na trąbce, będąc samoukiem.

Niestrudzenie brał udział we wszystkich uroczystościach kościelnych, a było ich bardzo wiele. Aktywnie uczestniczył w chórze kościelnym, organistą wówczas był P. Dymek. Jako muzykant, brał również udział w uroczystościach weselnych. Z natury był bardzo pogodnym i uczciwym człowiekiem. Pośród nawału gospodarskich obowiązków, zawsze znajdował czas, aby uczestniczyć w życiu społecznym.

Od ukończenia osiemnastego roku życia, grał na swej trąbce, ranne pieśni majowe na wieży kościelnej, po których brzmiał dzwon. W wieku podeszłym często chorował, nie tracąc jednak wiary, modlił się i dziękował Matce Bożej, źe zawsze Była przy nim, kiedy Jej potrzebował.

Władysław Gil zmarł w wieku 86 lat, był skarbnicq starych tradycji i wzorem dla młodego pokolenia. Dziś pozostała nam po nim pamięć i to, co pozostawił w naszych sercach.

Córki:
    Danuta Maciantowicz,