• 26 kwietnia 2015r. IV NIEDZIELA WIELKANOCNA. PDF Drukuj Email
    czwartek, 30 kwietnia 2015 06:21

Niedziela Dobrego Pasterza. Rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Powołania.

W naszej wspólnocie parafialnej przeżywaliśmy coroczny Dzień Seminaryjny. Gościem tego szczególnego dnia był Ks.Prałat Władysław Sowa - Rektor Wyższego Seminarium Duchownego w Kielcach, oraz kleryk III roku WSD Dominik Majewski. Wszyscy wierni wspólnie modlili się o powołania kapłańskie i zakonne szczególnie z naszej parafii.

Pan Jezus polecił swoim uczniom, aby czynili to samo co On - głosili słowo Boże, uzdrawiali chorych, wypędzali złe duchy. Gdy Piotr działał "w imię Jezusa Chrystusa", to działał sam Jezus. I tak jest do dzisiaj. Gdy wzywamy imię Jezusa, to On sam uzdrawia i czyni cuda. Chrystus żyjąc pośród nas czyni to wszystko, aby ożywić naszą wiarę. Abyśmy byli zbawieni.

Boże, Dobry Pasterzu, wejrzyj łaskawie na lud swój odkupiony najdroższą Krwią Twojego Syna i wprowadź go na ucztę życia wiecznego. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.

Autor: Waldemar Kucięba