• Wielki Czwartek - Msza Wieczerzy Pańskiej. PDF Drukuj Email
    piątek, 03 kwietnia 2015 07:21

W Wielki Czwartek gromadzimy się wokół ołtarza na Uczcie Pańskiej. Pragniemy dzisiaj wspominać i uobecniać "Nową Paschę", tj. przejście Jezusa przez mękę i śmierć do chwały Ojca w niebie. Pamiętamy bowiem nakaz, abyśmy czynili to na Jego pamiątkę. Tym nakazem Chrystus Jezus ustanowił dwa sakramenty - Eucharystię i Kapłaństwo. Obchodząc teraz ustanowienie "nowej wiekuistej Ofiary i Uczty", jesteśmy razem z Mistrzem w Wieczerniku jako wspólnota Jego uczniów i uczennic, i również jesteśmy z Nim w drodze do Ojca w niebie. Przeżywamy paschę Jezusa, ale także i naszą paschę. Więcej zdjęć oraz galeria....

Wszechmogący Boże, spraw abyśmy posileni na doczesnej uczcie Twojego Syna zasłużyli na pełne uczestnictwo w uczcie niebieskiej. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.

Bóg pragnie objawić swoją nieskończoną miłość, a człowiek szuka Boga i tęskni za komunią z Nim. Aby każdy człowiek mógł spotkać Boga, Jezus pozostawił nam w Kościele wspaniały dar – Powołanie Kapłańskie.

Święty Jan Paweł II kapłaństwo zdefiniował: „Kapłan jest człowiekiem żyjącym samotnie po to , aby inni nie byli samotni”. Drogi Księże Proboszczu Bóg obdarzył Cię wielką łaską stawiając Księdza Proboszcza na naszej drodze.

Dziękujemy, że jesteś z nami i dla nas. Życzymy wielu łask Bożych, wytrwałości, miłości, życzliwych ludzi i siły potrzebnej do głoszenia Radosnej Nowiny. A szczególnie opieki Matki Bożej.

Szczęść Boże.

Kapłanów swoich dał nam Bóg,
    By nas bronili z mocy złego,
    Aby z ciernistych wiedli dróg
    Zbłąkane owce wprost do Niego.
    Najświętsze Serce, ustrzeż ich We wszystkich życia chwilach złych
    Niech czystym sercem służą Ci
    Przez życia swego wszystkie dni.