• „Bóg jest miłością: kto trwa w miłości, trwa w Bogu, a Bóg trwa w nim.(1J4,16)” PDF Drukuj Email
    niedziela, 28 grudnia 2014 09:44

Podziękowanie wygłoszone w czasie liturgii pogrzebowej ś.p. Wandy Krochmal przez ks.Waldemara Krochmala:

„Bóg jest miłością: kto trwa w miłości, trwa w Bogu, a Bóg trwa w nim.(1J4,16)”.

Bogu niech będą dzięki za Mamę, która była codzienną kartą ewangelii, radosną nowiną ,tajemnicą znaczoną krzyżem cierpienia i nadziei..

Bogu niech będą dzięki za Tatę, którego miłość TO MAMA, która była jego centrum świata i naszym-najlepszym darem Boga..

Bogu niech będą dzięki za ten dom, który tworzyli, a my z bratem mieliśmy tę łaskę wzrastać w tym klimacie wiary, pracy i szacunku..

Bogu niech będą dzięki za tę Bazylikę i to spotkanie…

Wszystkich nas tu zgromadziła miłość Chrystusa-która staramy się żyć.

Każdy tu obecny gnany iskrą miłości przyszedł ,aby tu być razem  z nami w tej ważnej chwili –dziękowania Bogu za życie naszej Mamy.

Bogu niech będą dzięki za OBECNOŚĆ, która jest pierwszy darem miłości..

Bogu niech będą dzięki za OBECNOŚĆ:-Ks.Biskupów, ks. Prowincjała, ks. Kustosza księży, sióstr i braci zakonnych, bliskich, którzy opiekowali się mamą w czasie choroby, wszystkich tu zgromadzonych-z różnych dróg, ścieżek, pielgrzymek, spotkań, Eucharystii, posługiwania -które zostawiły w sercu ślad Bożej miłości.

Najpiękniejszym darem –jak mówi mój brat Zbyszek-jest mieć za przyjaciół, przyjaciół  Boga. Bogu niech będą dzięki za was ..

Niech Pan przyjmie naszą mamę do Siebie ,a nas niech prowadzi drogami codziennej miłości do spotkania w niebie.

Mamy „Nowego” orędownika w Niebie.. Amen!

Poprawiony: poniedziałek, 29 grudnia 2014 10:21