• Odpust parafialny (foto) PDF Drukuj Email
    piątek, 24 października 2014 09:21

Liturgiczny obchód ku czci św. Jana Kantego przypada na dzień 20 października, to dzień odpustu parafialnego w Chrobrzu.

Sumę odpustową odprawił i wygłosił kazanie Ojciec Gwardian Wojciech Madej Przełożony Wspólnoty Franciszkańskiej w Pińczowie.
    Uroczystości odpustowe uświęciła procesja wokół kościoła oraz ucałowanie relikwii św. Jana Kantego. Więcej informacji oraz zdjęcia w rozwinięciu....

Św. Jan Kanty jest patronem Polski, głównym patronem Archidiecezji Krakowskiej, miasta Krakowa, profesorów, młodzieży, studentów, „Caritas”, szkół katolickich. W ikonografii przedstawia się św. Jana Kantego m. in. jako kapłana w ornacie, jako teologa i profesora, w todze i birecie doktorskim na głowie, z księgą w dłoni
    Niech więc osoba św. Jana Kantego pobudza nas do pilnego i bardziej głębszego poznawania prawd naszej wiary, gorliwego kultu eucharystycznego oraz do czynów chrześcijańskiego miłosierdzia.

Biskup krakowski Albin Dunajewski przekazał do Chrobrza relikwie św. Jana Kantego ,z pietyzmem przechowywane do dziś.

Po zakończeniu działań wojennych „potopu szwedzkiego”  w kościele w Chrobrzu dobudowano kaplicę św. Jana Kantego ,a także zakrystię.

Ks. Prob. Waldemar Krochmal serdecznie dziękuje Ojcu Gwardianowi Wojciechowi Madejowi za przybycie, wspólną modlitwę i wygłoszone Słowo Boże. Podziękowania kieruje również do wszystkich parafian zaangażowanych w uroczystości odpustowe i obecnych tego dnia w kościele.

Autor: W.Kucięba

Poprawiony: piątek, 24 października 2014 09:27