• Uroczystość Wniebowzięcia NMP - Odpust Parafialny PDF Drukuj Email
    sobota, 16 sierpnia 2014 07:26

Radujmy się wszyscy w Panu, obchodząc uroczystość ku czci Najświętszej Maryi Panny. Z Jej Wniebowzięcia radują się Aniołowie i wychwalają Syna Bożego.

Maryja - Królowa Wniebowzięta. " Ona pierwsza osiągneła zbawienie", ponieważ jako Ta, która w pełni należała do Chrysrusa, została z duszą i ciałem wzięta do nieba. Dziś radujemy się tą wielką prawdą wiary. To jast spełnienie obietnicy zbawienia - cały człowiek, tak jak został stworzony przez Boga, przechodzi do pełnego i ostatecznego wymiaru życia. To jest chrześcijańska nadzieja - po ziemskiej wędrówce będziemy uczestniczyli w pełni chwały zmartwychwstania. Maryja, Matka Boga i nasza, raduje się już wieczną chwałą i szczęściem. Więcej informacji oraz galeria zdjęć w rozwinięciu...

W tym uroczystym dniu okolicznościowe kazanie wygłosił ks. dr Jerzy Bielecki z Częstochowy. Na uroczystość odpustową przybyli również: ks. dziekan Jan Staworzyński oraz ks. Marek Zielonka.

Społeczność parafialna serdecznie dziękuje ks. dr Jerzemu Bieleckiemu oraz obecnym księżom za przybycie i uświetnienie tej zacnej uroczystości.

"O wy, kwiaty mej młodości, prosto z łąki zioła,

Co na Matkę Boską Zielną znoszą do kościoła,

I stawiają Częstochowskiej, by podniosła ręczkę,

Na firletkę, macierzankę i nad rutę i miętę,