• Zapraszamy na odpust PDF Drukuj Email
    wtorek, 12 sierpnia 2014 16:01

Serdecznie zapraszam gości, pielgrzymów, turystów i parafian na uroczystości odpustowe - 15 sierpnia Wniebowzięcie NMP. Niech za wstawiennictwem Naszej Patronki Matki Bożej Świątynia naszego serca napełni się Bogiem, który jest miłością!!! Modlitwom na sumie będzie przewodniczył ks. prałat Jerzy Bielecki.

Ks. Proboszcz Waldemar Krochmal

Ks. dr Jerzy Bielecki urodził się 16 lipca 1960 r. w Miechowie, w diecezji kieleckiej. W roku 1981 wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Częstochowskiej w Krakowie. Studia uwieńczył tytułem magistra z zakresu teologii dogmatycznej na Papieskiej Akademii Teologicznej w Krakowie w roku 1987. Tytuł pracy magisterskiej: ”Pneumatologiczna eklezjologia Jürgena Moltmanna”. 17 maja 1987 r. przyjął święcenia kapłańskie z rąk bp. Stanisława Nowaka w katedrze Świętej Rodziny w Częstochowie. Wkrótce został mianowany wikariuszem parafii św. Stanisława Kostki w Częstochowie. Po 3 latach został mianowany wikariuszem parafii Matki Bożej Królowej Polski w Zawierciu. W ramach zajęć duszpasterskich uczyłem religii w II Liceum Ogólnokształcącym w Zawierciu. W tym czasie, gdy był wikariuszem w Częstochowie i Zawierciu, kontynuował studia teologiczne. W roku 1991 uzyskał tytuł licencjata z zakresu teologii dogmatycznej, przedstawiając pracę pt. „Wieczerza Pańska i urząd kościelny w pneumatologicznej eklezjologii Jürgena Moltmanna”.

W czerwcu 1991 roku został skierowany przez bp. Stanisława Nowaka na studia specjalistyczne z zakresu teologii dogmatycznej do Rzymu. Od października tegoż roku podjął studia w Rzymskim Ateneum Świętego Krzyża w Rzymie (Ateneo Romano della Santa Croce). W roku 1995 na podstawie rozprawy naukowej „La teologia della filiazione nel magistero trinitario di Giovanni Paolo II” uzyskał tytuł doktora teologii. Pełna treść biografii na stronach Tygodnika Katolickiego Niedziela: http://www.niedziela.pl/artykul/10354/Ks-dr-Jerzy-Bielecki-zastepca-redaktor