.........................................- Parafia Pod Wezwaniem Wniebowziecia NMP w Chrobrzu -

Msze Święte oraz Uroczystości


 • Dni powszednie: 7:30, 18:00
 • Niedziele: 8:00, 10:00, 12:00.
 • Czy wiesz, że?

 • Nasza parafia istnieje od 1020 roku!

 • W Chrobrzu znajduja sie jedne z najcenniejszych renesansowych nagrobkow w Polsce.

 • Nowy kosciol konsekrowal pod wezwaniem Wniebowziecia Najswietszej Marii Panny sufragan krakowski Marcin Bialobrzeski w 1576r.
 • Relacja video z procesji Bożego Ciała (dwie galerie zdjęć) PDF Drukuj Email
  Wpisany przez Redakcja   
  piątek, 20 czerwca 2014 08:35
  Piękna słoneczna pogoda towarzyszyła dzisiejszym uroczystościom Bożego Ciała w Chrobrzu. Nic więc dziwnego, że tłumy mieszkańców i gości wzięły udział w liturgii i procesji. Procesja w tym roku przeszła ulicą Chrobrego, gdzie mieszkańcy przygotowali cztery ołtarze.
  Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa mówi nam, że Bóg jest prawdziwym pokarmem - bez Niego czeka nas śmierć. Nie ma innej drogi do życia, bo Bóg jest Życiem wiecznym. Słuchajmy więc Jego słowa i przyjmijmy Jego Ciało, abyśmy mogli stać się w pełni sobą i mieli życie.

  Boże, Ty w Najświętszym Sakramencie zostawiłeś nam pamiątkę swej męki, daj nam taką czcią otaczać święte tajemnice Ciała i Krwi Twojej, abyśmy nieustannie doznawali owoców Twego odkupienia. Który żyjesz i królujesz z Bogiem Ojcem w jedności Ducha Świętego, Bóg, przez wszystkie wieki wieków. Amen.

  Ks. Prob. Waldemar Krochmal serdecznie dziękuje społeczności Chrobrza za przygotowanie pięknych ołtarzy, oraz wszystkim parafianom i gościom za udział w uroczystych obchodach i procesji Bożego Ciała. Bóg zapłać.

  W rozwinięciu dwie galerie zdjęć!
  Zdjęcia oraz relacja video w rozwinięciu....
  Boże Ciało 2014

  boze cialo

  boze cialo

  boze cialo

  boze cialo

  Poprawiony: wtorek, 24 czerwca 2014 07:46
   
  stat4u