• Pielgrzymka dziękczynna do Krakowa (galeria) PDF Drukuj Email
    poniedziałek, 19 maja 2014 19:34

17.05.2014r. odbyła się pielgrzymka dziękczynna za dar bierzmowania do Krakowa. W pielgrzymce udział wzięła młodzież bierzmowana oraz przedstawiciele ich rodzin: mamy, ojcowie, babcie i dziadkowie. Pielgrzymkę poprowadził Ks. Prob. Waldemar Krochmal.

Pielgrzymi odwiedzili Sanktuarium Miłosierdzia Bożego - Łagiewniki oraz Centrum Jana Pawła II "Nie Lękajcie Się!".

W Sanktuarium pielgrzymów powitał i wygłosił okolicznościowe słowo Ks. Wicerektor Sanktuarium Miłosierdzia Bożego Franciszek Ślusarczyk. Więcej informacji oraz fotorelacja w rozwinięciu...

Pielgrzymów oprowadziła śladami św. s. Faustyny s. Lucylla ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia.

Wszyscy uczestnicy pielgrzymki serdecznie dziękują Ks. Wicerektorowi oraz Siostrze Lucylli za wspaniałe, ciepłe przyjęcie, słowa dla ducha i poświęcony czas. Bóg zapłać.

Akt zawierzenia świata Bożemu Miłosierdziu
    Boże, Ojcze miłosierny,
    który objawiłeś swoją miłość
    w Twoim Synu Jezusie Chrystusie,
    i wylałeś ją na nas w Duchu Świętym, Pocieszycielu,
    Tobie zawierzamy dziś losy świata i każdego człowieka.
    Pochyl się nad nami grzesznymi,
    ulecz naszą słabość,
    przezwycięż wszelkie zło,
    pozwól wszystkim mieszkańcom ziemi
    doświadczyć Twojego miłosierdzia,
    aby w Tobie, trójjedyny Boże,
    zawsze odnajdywali źródło nadziei.
    Ojcze przedwieczny,
    dla bolesnej męki
    i zmartwychwstania Twojego Syna,
    miej miłosierdzie dla nas
    i całego świata!

Centrum Jana Pawła II "Nie lękajcie się !" zostało powołane z inicjatywy ks. kard. Stanisława Dziwisza 2 stycznia 2006r. jako odpowiedź na wezwanie Ojca Świętego wypowiedziane w dniu inauguracji pontyfikatu - 22 października 1978 r. : Nie lękajcie się! Otwórzcie, otwórzcie na oścież drzwi Chrystusowi!

Papieski ośrodek strzeże, utrwala i pogłębia dziedzictwo oraz promuje wartości, jakimi żył i o których nauczał Święty Jan Paweł II.

Ks. Kard. Stanisław Dziwisz powiedział:
    Niech krakowskie Centrum Jana Pawła II będzie miejscem wiary, kultu i miłosiernej miłości. Niech promieniuje pokojem. Niech umacnia jedność międzyludzką i narodową. Niech tutaj panuje duch Jana Pawła II - duch szacunku do człowieka, duch otwartości i determinacji w budowaniu cywilizacji miłości, w kształtowaniu wrażliwości i wyobraźni miłosierdzia.

Pielgrzymi serdecznie dziękują Ks. prob. Waldemarowi Krochmalowi za Mszę Świętą, modlitwę i wspaniałą pielgrzymkową atmosferę. Bóg zapłać.

Autor: Waldemar Kucięba