• TRIDUUM PASCHALNE (foto) PDF Drukuj Email
    piątek, 18 kwietnia 2014 06:19

WIELKI CZWARTEK - MSZA WIECZERZY PAŃSKIEJ.

Wszechmogący, wieczny Boże obchodzimy pamiątkę najświętszej Wieczerzy, podczas której Twój Jednorodzony Syn, mając się wydać na śmierć, pozostawił Kościołowi nową wiekuistą Ofiarę i Ucztę swojej miłości; spraw, abyśmy z tak wielkiego misterium czerpali pełnię miłości i życia. Przez naszego Pana, Jezusa Chrystusa, Twojego Syna, który z Tobą żyje i króluje w jedności Ducha Świętego, Bóg, przez wszystkie wieki wieków. Amen.

WIELKI PIĄTEK MĘKI PAŃSKIEJ.

Pomnij Boże, na swoje miłosierdzie, otaczaj nieustanną opieką i uświęcaj lud swój, dla którego Twój Syn, Jezus Chrystus, ustanowił paschalne misterium, przelewając Krew swoją. Który żyje i króluje na wieki wieków. Amen.

WIGILIA PASCHALNA W WIELKĄ SOBOTĘ.

Boże, Ty przez swojego Syna udzieliłeś wiernym światła swojej chwały, poświęć ten ogień i przez te święta wielkanocne rozpal w nas tak wielkie pragnienie nieba, abyśmy z czystym sercem mogli dostąpić świąt wiekuistej światłości. Przez Chrystusa Pana naszego. Amen.

Galeria zdjęć z czwartku w rozwinięciu...

Życzenia młodzieży dla Księdza Proboszcza.

Drogi Księże Proboszczu, w tym szczególnym dniu ustanowienia sakramentu eucharystii i kapłaństwa, dziękujemy Ci, że odpowiedziałeś na głos Chrystusa, który wezwał Cię do pójścia za Nim. Dzięki  Twojej pracy, możemy przybliżać się do Chrystusa. Za każdą Eucharystię, kazanie, spowiedź, modlitwę, błogosławieństwo, za wszystkie udzielone sakramenty i za wszystkie łaski, które dzięki Twojej posłudze otrzymaliśmy od Pana – z głębi serca dziękujemy! Jesteśmy także wdzięczni za Twoją serdeczność, uśmiech, życzliwość, otwartość, wszelką pomoc i poświęcony czas. Chcemy zapewnić, że codziennie otaczamy Cię swoją modlitwą, a dziś – w dniu Twojego święta czynimy to w sposób szczególny.

Drogi Księże Proboszczu życzymy, abyś zawsze pozostał wierny Chrystusowi. Niech On obdarza swymi łaskami, by jeszcze pełniej realizować kapłańskie powołanie. Życzymy zdrowia, radości, i przede wszystkim - abyś wzorem Chrystusa był Dobrym Pasterzem i osiągnął świętość!

Szczęść Boże!

Zdjęcia: E.Kucięba