• Adoracja Dzieci (zdjecia) PDF Drukuj Email
    wtorek, 21 stycznia 2014 14:19

Każde Boże Narodzenie wyzwala w nas wspomnienie tej cichej nocy betlejemskiej, kiedy na ziemię przyszedł długo oczekiwany Mesjasz, Syn Boży. Nie przyszedł jednak w cudowny jakiś sposób, urodził się jak każdy ziemski człowiek, przyszedł w nędzy i poniżeniu, w prostej grocie pasterskiej by jeszcze bardziej przybliżyć się do człowieka, wejść w jego położenie, poznać życie w najtrudniejszym jego wyrazie.

Nieodłącznym elementem świątecznych dni okresu Bożego Narodzenia są kolędnicy którzy wieczorami, idąc od chaty do chaty, umilają czas gospodarzom, składając życzenia świąteczno-noworoczne, śpiewając piękne kolędy i pastorałki, przedstawiając szopkę.

Monotonie życia ludzkiego w okresie Godów ubarwiają teatralne przedstawienia scen Bożego Narodzenia zwane jasełkami. Nazwa jasełek pochodzi ze starej polszczyzny, gdzie "Jasła" - Jasełka oznacza żłób, a ponieważ akcja tych przedstawień skupia się wokół żłóbka w stajence betlejemskiej, nazwa narzuciła się sama.

W niedzielę 19.01.2014r. po Mszy Świętej o godz. 12.00 w naszym kościele uczniowie Szkoły Podstawowej w Chrobrzu  przedstawiły Jasełka w czasie których dzieci modliły się, śpiewały, grały na instrumentach muzycznych. Zdjęcia w rozwinięciu...

Autor: W.Kucięba, www.parafia.chroberz.info

Poprawiony: poniedziałek, 27 stycznia 2014 08:05