• MATKO BOSKA LUDŹMIERSKA - KRÓLOWO PODHALA - MÓDL SIĘ ZA NAMI PDF Drukuj Email
    poniedziałek, 27 maja 2013 08:11

W dniu 25.05.2013r. odbyła się pielgrzymka do Sanktuarium Matki Boskiej Ludźmierskiej - Gaździny Podhala w Ludźmierzu koło Nowego Targu. Uczestnikami pielgrzymki byli:

Michał Bednarski, Małgorzata Bednarska - Chroberz
    Doroz Kacper, Doroz Bożena, Doroz Tomasz - Chroberz
    Karcz Karolina, Karcz Agnieszka - Chroberz
    Doroz Łukasz, Doroz Jadwiga - Chroberz
    Marciszewska Natalia, Marciszewska Małgorzata - Chroberz
    Janik Patryk, Janik Ewa - Wojsławice
    Wołoszyn Michał, Wołoszyn Joanna - Wojsławice
    Pawełczyk Kamil, Pawełczyk Aneta, Pawełczyk Jacek - Wojsławice
    Siemianowski Szymon, Siemianowska Dorota, Siemianowski Kacper, Siemianowski Bartosz - Rudawa
    Molenda Mateusz, Molenda Aneta - Rudawa
    Mlaskawa Krystian, Mlaskawa Teresa - Rudawa
    Biesaga Sylwester, Biesaga Elżbieta - Rudawa
    Orkisz Alicja, Orkisz Aneta - Nieprowice
    Garmulewicz Elżbieta - Wojsławice
    Niedziela Halina - Wojsławice

katecheta Waldemar Kucięba - Chroberz
    Ks. Pr. Waldemar Krochmal - Chroberz

Więcej informacji oraz zdjęcia w rozwinięciu...

Dzieci wraz z rodzicami uczestniczyły w uroczystej Mszy Świętej, obejrzały ciekawy film, odwiedziły ogrody przechodząc przez bramę wiary, oraz w drodze powrotnej bawiły się w Parku Rozrywki "RABKOLAND".

Wszyscy wrócili pełni przeżyć, wrażeń i emocji deklarując chęć udziału w pielgrzymce rocznicowej w przyszłym roku.

Sanktuarium Maryjne w Ludźmierzu w roku 2013 przeżywa 50. rocznicę koronacji cudownej figury papieskimi koronami, której dokonał kard. Stefan Wyszyński i bp Karol Wojtyła w dniu 15 sierpnia 1963 r.

Źródło: Parafia Chroberz

Poprawiony: poniedziałek, 27 maja 2013 13:28