• Pierwsza Komunia Święta (galeria) PDF Drukuj Email
    poniedziałek, 20 maja 2013 08:11

W niedzielę 19 maja 2013r. przypadła Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. „Duch Pański napełnił okrąg ziemi, Ten, który ogarnia wszystko, zna każdą mowę. Alleluja.” W naszej parafii był to dzień uroczystej Pierwszej Komunii Świętej. W czasie Mszy Świętej o godz. 12.00 po raz pierwszy do Komunii Świętej przystąpili: Więcej informacji oraz galeria zdjęć w rozwinięciu...

1. Michał Bednarski - Chroberz
    2. Sylwester Biesaga - Rudawa
    3. Kacper Doroz - Chroberz
    4. Łukasz Doroz - Chroberz
    5. Patryk Janik - Wojsławice
    6. Karolina Karcz - Chroberz
    7. Jakub Koziara - Chroberz
    8. Natalia Marciszewska - Chroberz
    9. Krystian Mlaskawa - Rudawa
    10. Mateusz Molenda - Nieprowice
    11. Alicja Orkisz - Nieprowice
    12. Kamil Pawełczyk - Wojsławice
    13. Szymon Siemianowski - Rudawa
    14. Michał Wołoszyn - Wojsławice

Uroczystą Mszę Świętą odprawił Ks. Proboszcz Waldemar Krochmal, który modlił się nad dziećmi i ich rodzicami słowami:
    Panie Jezu Chryste, Ty powiedziałeś: "Pozwólcie dzieciom przychodzić do Mnie", wejrzyj łaskawie na te dzieci, które po raz pierwszy przyjmą Chleb Życia. Uczyń ich serca godnym mieszkaniem dla siebie i obdarz je żywą wiarą, nadzieją i gorącą miłością. Zgromadź, Panie dzieci i ich rodziców przy Twoim świętym stole. Który żyjesz i królujesz na wieki wieków. Amen.

Dzieci zostały przygotowane przez katechetów: Panią Ewę Kozłowską z Niegosławic i Pana Waldemara Kuciębę z Chrobrza.
    Wraz z wychowankami w uroczystości uczestniczyli nauczyciele, dyrektorzy, wychowawcy: Pani Gabriela Kłap - Dyrektor S.P w Chrobrzu - wychowawca kl. II; Pani Mariola Warzecha - Dyrektor S.P. w Złotej; Pani Bogusława Walaś- wychowawca kl.II S.P w Złotej.

Rodzice wyrazili wdzięczność za przygotowanie ich pociech do pierwszego pełnego uczestnictwa we Mszy Świętej słowami: Księże Proboszczu, drodzy nauczyciele, wychowawcy i katecheci. Wy wiecie jak ojciec i matka kocha swoje dziecko. W ważnym momencie ich życia przychodzicie nam z pomocą, która jest od Boga. Gdy będzie im trudno iść przez życie wesprzecie nasze prośby i modlitwy. Za pierwsze rozgrzeszenie naszych dzieci, dzisiejszą modlitwę i Słowo Boże, za Boga w Komunii Świętej dziękujemy - Bóg zapłać, Szczęść Boże.

Tekst i zdjęcia: Waldemar Kucięba, www.parafia.chroberz.info

Poprawiony: wtorek, 21 maja 2013 06:47