• Inauguracja Roku Wiary w Parafii WNMP w Chrobrzu PDF Drukuj Email
    wtorek, 16 października 2012 12:57

Papież Benedykt XVI, w czwartek 11 października 2012 r. otworzył Rok Wiary.

"Podwoje wiary" (por. Dz 14,27) są dla nas zawsze otwarte. Wiodą one do życia w komunii z Bogiem i pozwalają wejść do Jego Kościoła. Próg ten można przekroczyć, kiedy głoszone jest Słowo Boże, a serce poddaje się kształtowaniu przez łaskę, która przemienia. Przekroczenie tych podwoi oznacza wyruszenie w drogę, która trwa całe życie. Zaczyna ją chrzest (por. Rz 6,4), dzięki któremu możemy wzywać Boga jako Ojca, a kończy przejście przez śmierć do życia wiecznego, będącego owocem zmartwychwstania Pana Jezusa, który poprzez dar Ducha Świętego zechciał włączyć w swą chwałę tych, którzy w Niego wierzą (por. J 17,22).

Benedykt XVI - "Porta fidei"

13 października 2012 r. w Bazylice Katedralnej w Kielcach odbyło się uroczyste rozpoczęcie Roku Wiary w diecezji kieleckiej. Udział w tej uroczystości, w obecności Ks. Proboszcza Waldemara Krochmala wzięli: Pani Kościelna Anna Kocerba i Pan Katecheta Waldemar Kucięba. Po Mszy Świętej koncelebrowanej przez Biskupów Diecezji Kieleckiej delegacja odebrała z rąk Ks. Bpa Mariana Florczyka specjalne wydanie Pisma Świętego, Kompendium Katechizmu Kościoła Katolickiego i modlitwę na Rok Wiary, którą przywieźli do parafii. Więcej informacji oraz galeria zdjęć w rozwinięciu...

W niedzielę 14 października 2012 r. w czasie Mszy Świętej o godz. 12.00 w naszym kościele odbyło się uroczyste otwarcie Roku Wiary, w naszej parafii. Msza święta rozpoczęła się procesyjnym wniesieniem do kościoła Pisma Świętego, Kompendium Katechizmu Kościoła Katolickiego i modlitwy na Rok Wiary.

Ksiądz Proboszcz Waldemar Krochmal dokonał obrzędu pokropienia wodą święconą wiernych, którzy czyniąc znak krzyża wyrazili pragnienie podjęcia pielgrzymki w głąb naszej wiary, błagając Boga o łaskę przebaczenia.

W czasie Wyznania Wiary odmawianego przez kapłana po wypowiedzeniu poszczególnych części wierni odpowiedzieli: Wierzę, Amen, Alleluja.

Na koniec Mszy Świętej kapłan wypowiedział Modlitwę Na Rok Wiary, która stanie się naszą modlitwą codzienną:

Panie, przymnóż nam wiary,
    tak prosili Cię Apostołowie.
    Dziś także my, Jezu Chryste, wołamy razem z nimi:
    przymnóż nam wiary.
    Uchroń nas, Panie,
    od pokusy układania sobie życia bez Ciebie
    i udziel nam swojego Ducha,
    który na nowo nas wszystkiego nauczy,
    przypomni wszystko, co nam powiedziałeś
    i wciąż mówisz do nas przez Kościół
    głoszący Twoją Ewangelię.
    Niech Twój Duch obudzi w nas pragnienie
    słuchania Twojego słowa,
    rozważania go w sercu,
    układania według niego naszego życia
    i bycia radosnymi świadkami Twojej Ewangelii.
    Spraw, aby wszyscy ludzie
    zobaczyli otwarte podwoje wiary,
    odważnie przez nie przechodzili
    i z całym Kościołem wielbili Boga Stwórcę i Odkupiciela.
    Maryjo, nasza Przewodniczko w wierze i Gwiazdo ewangelizacji,
    prowadź nas po drodze wiary,
    abyśmy idąc nią,
    razem z Tobą mogli przebywać na wieki w Królestwie niebieskim,
    radując się oglądaniem Boga w Trójcy Świętej Jedynego.

Amen.

Zdjęcia: Ewa Kucięba