.........................................- Parafia Pod Wezwaniem Wniebowziecia NMP w Chrobrzu -

Msze Święte oraz Uroczystości


 • Dni powszednie: 7:30, 18:00
 • Niedziele: 8:00, 10:00, 12:00.
 • Czy wiesz, że?

 • Nasza parafia istnieje od 1020 roku!

 • W Chrobrzu znajduja sie jedne z najcenniejszych renesansowych nagrobkow w Polsce.

 • Nowy kosciol konsekrowal pod wezwaniem Wniebowziecia Najswietszej Marii Panny sufragan krakowski Marcin Bialobrzeski w 1576r.
 • Nowy Ksiądz Wikariusz w parafii Chroberz PDF Drukuj Email
  Wpisany przez Redakcja   
  sobota, 30 czerwca 2012 18:10

  Ksiądz Wikariusz Waldemar Tłomak został przeniesiony przez Księdza Biskupa Kieleckiego z naszej chroberskiej parafii do parafii Wniebowzięcia NMP we Wzdole (dekanat bodzentyński). Do pracy w naszej parafii został skierowany ksiądz Mariusz Kwaśniewski z parafii Świętego Piotra i Pawła App. ze Stopnicy. Więcej informacji w rozwinięciu...

  Przypomnijmy, że Ksiądz Waldemar Tłomak swoją posługę w Chrobrzu pełnił od 2008 roku. W tym czasie pracował jako ksiądz katecheta w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Chrobrzu. Był w naszej parafii kiedy dotknęła ją tragedia pożaru plebanii oraz pracował w trudnym okresie po niespodziewanej śmierci proboszcza księdza Stefana Matusa. Z całego serca dziękujemy za trud wniesiony w naszą wspólnotę i serce, którego nigdy nie brakowało dla parafian. Dziękujemy i mamy nadzieję, że zawsze z sentymentem będzie ksiądz Waldemar wracał do Chrobrza.


  Podziękowania dla Księdza Tłomaka (fot. AS)

  Ksiądz Mariusz Kwaśniewski, urodził się w 1972 roku w Chmielniku. Wyświęcony został w 1997 roku. Pracę jako Wikariusz w parafii w Stopnicy rozpoczął w 2007 roku. Uczył jako ksiądz katecheta w miejscowym Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych. Serdecznie witamy.

   

  Poprawiony: niedziela, 01 lipca 2012 09:16
   
  stat4u