.........................................- Parafia Pod Wezwaniem Wniebowziecia NMP w Chrobrzu -

Msze Święte oraz Uroczystości


 • Dni powszednie: 7:30, 18:00
 • Niedziele: 8:00, 10:00, 12:00.
 • Czy wiesz, że?

 • Nasza parafia istnieje od 1020 roku!

 • W Chrobrzu znajduja sie jedne z najcenniejszych renesansowych nagrobkow w Polsce.

 • Nowy kosciol konsekrowal pod wezwaniem Wniebowziecia Najswietszej Marii Panny sufragan krakowski Marcin Bialobrzeski w 1576r.
 • Oktawa Bożego Ciała (galeria) PDF Drukuj Email
  Wpisany przez Redakcja   
  piątek, 15 czerwca 2012 13:59

  W miniony czwartek zakończyła się oktawa Bożego Ciała. Osiem dni oktawy Bożego Ciała jest uważane za czas szczególnej łaski. Każdego dnia odprawiane jest nabożeństwo pod nazwą Nieszpory Eucharystyczne z procesją eucharystyczną po wieczornej Mszy św. W ten sposób Kościół uroczyście obchodzi jeszcze przez osiem kolejnych dni Uroczystość Bożego Ciała. Również nasza Wspólnota parafialna w sposób uroczysty przeżywała ten wyjątkowy dzień. Po Mszy Świętej odbyła się procesja do czterech ołtarzy wokół kościoła, które przygotowali mieszkańcy Chrobrza, Rudawy, Wojsławic oraz Aleksandrowa. Tego dnia poświęcono również wianki z kwiatów i ziół leczniczych. Fotorelację z czwartkowych uroczystości można oglądać oczywiście w naszej galerii, zapraszamy. Więcej w rozwinięciu...


  Poprawiony: piątek, 15 czerwca 2012 14:15
   
  stat4u