|
|
|
Prezent z okazji "Mikołajek" i pod choinkę |
|
|
Wpisany przez Redakcja
|
|
sobota, 01 grudnia 2012 19:34 |
|
„ŚWIAT DARII” autorstwa Andrzeja Rytelewskiego. Książeczka do nabycia w zakrystii naszego kościoła.
Książki dziecięce spełniają bardzo ważną rolę w rozwoju dziecka. Pełnią funkcję źródła informacji o otaczającym świecie, a także znakomicie wpływają na kształtowanie wrażliwości, spostrzegawczości, wzbogacanie zasobu słownictwa. Wzbudzają w młodym człowieku uczucie miłości i szacunku do ludzi oraz do całego świata przyrody.
Znakomitym przykładem wartościowej literatury napisanej z myślą o dziecku w wieku od 4-10 lat, jest właśnie „Świat Darii”. Tytułowa bohaterka – Daria, porusza się w przepełnionym magią lesie. Rozumie mowę zwierząt, owadów, ptaków i prowadzi z nimi ciekawe rozmowy. Spotyka także tajemnicze, dobre istoty...Świat Darii wypełnia miłość do wszystkich istot żywych.
„ - Jestem Daria, a ty jesteś niegrzeczny – odrzekła dziewczynka, niewątpliwie lękając się się grubowłosego osobnika, tonem głosu starając się jednak sprawić wrażenie pewności siebie. Więcej w rozwinięciu...
|
|
Więcej…
|
|
Obchody Uroczystości Wszystkich Świętych oraz Dnia Zadusznego |
|
|
Wpisany przez Redakcja
|
|
środa, 31 października 2012 14:16 |
|
Obchody Uroczystości Wszystkich Świętych oraz Dnia Zadusznego (Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych) odbędą się według następującego porządku:
01.11.2012r. (czwartek)
godz. 08:00 – Msza Święta w kościele. godz. 11:00 – Różaniec w kościele, następnie procesyjne przejście na cmentarz parafialny. około godz. 11:45 – Msza Święta na cmentarzu parafialnym
02.11.2012r. (piątek)
godz. 09:00 – Msza Święta w kościele. godz. 12:00 – Msza Święta sprawowana za parafian. godz. 16:00 - Msza Święta, następnie procesja żałobna wokół kościoła.
Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy |
|
Fotorelacja z wizyty Ks. Biskupa oraz Uroczystości Odpustowych |
|
|
Wpisany przez Redakcja
|
|
wtorek, 23 października 2012 13:35 |
|
21 października 2012r. w naszej parafii odbył się odpust ku czci Jana Kantego.
Tego dnia dostojnym gościem w naszym kościele był Ks. Bp Marian Florczyk, który przybył w związku z podsumowaniem wizytacji parafii.
W czasie Mszy Świętej o godz. 10.00 Ks. Biskup spotkał się z dziećmi, skierował do nich Słowo Boże, oraz udzielił dzieciom błogosławieństwa.
Po Mszy Świętej o godz. 10.00 Ks. Biskup modlił się modlitwą różańcową wspólnie z parafianami na cmentarzu w Chrobrzu w intencji wszystkich zmarłych spoczywających na tutejszym cmentarzu.
Sumę odpustową Ks. Biskup odprawił w intencji parafian. Słowo Boże skierował do dorosłych nawiązując do przeszłości, tradycji, historii i wiary naszych przodków.
W naszej Galerii prezentujemy 76 zdjęć z Wizytacji Księdza Biskupa Mariana Florczyka w naszej parafii oraz z uroczystości odpustowych. Fotorelacja przedstawia najważniejsze momenty z podwójnego święta jakie miało miejsce w naszej parafii 21 października. Więcej w rozwinięciu...
|
|
Więcej…
|
|
Zapraszamy na niedzielne Święto Naszej Parafii |
|
|
Wpisany przez Redakcja
|
|
piątek, 19 października 2012 14:09 |
|
Dzień 21 października (niedziela) będzie podwójnym świętem w naszej parafii – odpust z racji święta Jana z Kęt oraz wizytacji księdza Biskupa Mariana Florczyka. Przyjazd ks. Biskupa jest związany z Wizytacja Kanoniczną w parafii o której pisaliśmy m.in. w artykule „Wizyta pasterska w naszej parafii (zdjęcia)”.
Spotkanie z Biskupem rozpocznie się Mszą Świętą o godz., 10:00 i spotkaniem z dziećmi. Biskup pobłogosławi również dzieci. Następnie o godz. 11:30 zaplanowano różaniec na cmentarzu i modlitwy z ks. biskupem za zmarłych. Procesja do Kościoła, a o godz. 12.00 - uroczysta suma odpustowa - spotkanie z młodzieżą i starszymi. Po Mszy św. procesja odpustowa. Zapraszamy!
Ksiądz Proboszcz Waldemar Krochmal
|
|
Inauguracja Roku Wiary w Parafii WNMP w Chrobrzu |
|
|
Wpisany przez Redakcja
|
|
wtorek, 16 października 2012 12:57 |
|
Papież Benedykt XVI, w czwartek 11 października 2012 r. otworzył Rok Wiary.
"Podwoje wiary" (por. Dz 14,27) są dla nas zawsze otwarte. Wiodą one do życia w komunii z Bogiem i pozwalają wejść do Jego Kościoła. Próg ten można przekroczyć, kiedy głoszone jest Słowo Boże, a serce poddaje się kształtowaniu przez łaskę, która przemienia. Przekroczenie tych podwoi oznacza wyruszenie w drogę, która trwa całe życie. Zaczyna ją chrzest (por. Rz 6,4), dzięki któremu możemy wzywać Boga jako Ojca, a kończy przejście przez śmierć do życia wiecznego, będącego owocem zmartwychwstania Pana Jezusa, który poprzez dar Ducha Świętego zechciał włączyć w swą chwałę tych, którzy w Niego wierzą (por. J 17,22).
Benedykt XVI - "Porta fidei"
13 października 2012 r. w Bazylice Katedralnej w Kielcach odbyło się uroczyste rozpoczęcie Roku Wiary w diecezji kieleckiej. Udział w tej uroczystości, w obecności Ks. Proboszcza Waldemara Krochmala wzięli: Pani Kościelna Anna Kocerba i Pan Katecheta Waldemar Kucięba. Po Mszy Świętej koncelebrowanej przez Biskupów Diecezji Kieleckiej delegacja odebrała z rąk Ks. Bpa Mariana Florczyka specjalne wydanie Pisma Świętego, Kompendium Katechizmu Kościoła Katolickiego i modlitwę na Rok Wiary, którą przywieźli do parafii. Więcej informacji oraz galeria zdjęć w rozwinięciu...
|
|
Więcej…
|
|
|
|
|
<< pierwsza < poprzednia 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 następna > ostatnia >>
|
|
Strona 146 z 164 |