.........................................- Parafia Pod Wezwaniem Wniebowziecia NMP w Chrobrzu -

Msze Święte oraz Uroczystości


 • Dzień powszedni: 17:00
 • Niedziele: 8:00, 10:00, 12:00.
 • Czy wiesz, że?

 • Nasza parafia istnieje od 1020 roku!

 • W Chrobrzu znajduja sie jedne z najcenniejszych renesansowych nagrobkow w Polsce.

 • Nowy kosciol konsekrowal pod wezwaniem Wniebowziecia Najswietszej Marii Panny sufragan krakowski Marcin Bialobrzeski w 1576r.
 • Nowe zdjęcia z I Komunii (foto) Drukuj
  Wpisany przez Redakcja   
  niedziela, 12 czerwca 2011 17:36

  Zamieszczamy kolejne zdjęcia z uroczystości I Komunii Świętej, która odbyła się w naszej parafii, tym razem autorką zdjęć jest Pani Anna Steckiewicz. Zdjęcia w rozwinięciu...

   

  Więcej…
   
  Pierwsza Komunia Święta (foto) Drukuj
  Wpisany przez Redakcja   
  czwartek, 09 czerwca 2011 06:32

  Niezwykle podniosły i ... międzynarodowy charakter miała uroczystość Pierwszej Komunii Świętej w naszej parafii, a to za sprawą m.in. dziewczynki o melodyjnym imieniu Elodie, która do Chrobrza przyjechała prosto z Paryża, aby właśnie w naszym kościele przyjąć Pana Jezusa do swojego serca. W tym dniu świątynia parafialna tonęła w białych kwiatach, a ekspozycja ze zdjęciami dzieci przystępujących do pierwszej komunii, wskazywała na wyjątkowość tej chwili. Mszę Świętą koncelebrowaną odprawili ksiądz proboszcz Waldemar Krochmal oraz ksiądz wikary Waldemar Tłomak. Na uroczystą Mszę Świętą zaproszono dyrektorki ze szkół do których uczęszczają na co dzień dzieci pierwszokomunijne. Więcej informacji oraz zdjęcia w rozwinięciu...

  Więcej…
   
  Plac zabaw w Chrobrzu - zagłosuj!

  Szkoła Podstawowa w Chrobrzu bierze udział w konkursie zorganizowanym przez Nivea, dzięki Państwa głosom oddanym na stronie http://www.100latnivea.pl/glosowanie/plac/163 dzieci mogą otrzymać bezpieczny plac zabaw. Głos można oddać raz dziennie!
  To nic nie kosztuje, a w prosty sposób można dorzucić własną cegiełkę do tej akcji. Nivea przewidziała budowę 100 takich placów.

   
  Zaproszenie - Spotkanie Młodzieży Diecezji Kieleckiej Drukuj
  Wpisany przez Redakcja   
  środa, 08 czerwca 2011 08:15

  W dniu 18 czerwca br. odbędzie się w Wiślicy IX Spotaknie Młodzieży Diecezji Kieleckiej pod hasłem "W komunii z Bogiem". Młodzież pod opieką duszpasterzy zgromadzi się w kościołach stacyjnych - Chotel Czerwony, Jaurków, Kocina i Strożyska - o godz. 13.00, skąd po zawiązaniu wspólnoty i konferencji przejdzie w pielgrzymce do Wiślicy. Na Błoniach Polskich Świętych i Błogosławionych zaprezentujemy treści związane z tematem Spotkania przez krótkie konferencje, dynamiki, świadectwa, pantomimy i tańce. Następnie młodzi udadzą się do Bazyliki Wiślickiej, gdzie odbędzie się nabożeństwo ku czci Madonny Łokietkowej, a po nim o godz. 19.30 Eucharystia pod przewodnictwem ks. Bpa Kazimierza Ryczana. Całość zakończy o godz. 21.00 kocert w wykonaniu Magdy Anioł. Więcej informacji w rozwinięciu...

  Więcej…
   
  Konferencja prasowa ISKK Drukuj
  Wpisany przez Redakcja   
  wtorek, 07 czerwca 2011 10:52

  Najnowsze statystyki uczestnictwa w Mszach św. – opracowane przez Instytut Statystyki Kościoła Katolickiego – zostaną zaprezentowane na konferencji prasowej we wtorek, 7 czerwca 2011 r., o godz. 11.00 w siedzibie Sekretariatu Episkopatu Polski (skw. Kard. S. Wyszyńskiego 6, sala nr 16). O wynikach badań, metodologii, tendencjach i przyczynach mówić będą: - ks. prof. Witold Zdaniewicz SAC, dyrektor ISKK - oraz ks. Wojciech Sadłoń SAC, ISKK.

   
  Rozpoczynamy „poświęcenie pól” Drukuj
  Wpisany przez Ks. Waldemar Krochmal   
  sobota, 04 czerwca 2011 13:02

  Rozpoczynamy „poświęcenie pól”, będzie ono miało uroczysty charakter – najpierw procesja z poświęceniem, a potem dziękczynna Msza św. przy czwartym ołtarzu- Eucharystia jest centrum życia i źródłem łask-spotkajmy się  z Chrystusem przechodzącym do naszej wsi.

  Porządek poświęcenia: godz.16.00 procesja i po niej Msza Św.
  5 czerwca - Wojsławice i Wola Chroberska;
  12 czerwca - Nieprowice i Rudawa;
  19 czerwca - Chroberz.

   
  << pierwsza < poprzednia 141 142 143 następna > ostatnia >>

  Strona 141 z 143
  stat4u