.........................................- Parafia Pod Wezwaniem Wniebowziecia NMP w Chrobrzu -

Msze Święte oraz Uroczystości


 • Dzień powszedni: 17:00
 • Niedziele: 8:00, 10:00, 12:00.
 • Czy wiesz, że?

 • Nasza parafia istnieje od 1020 roku!

 • W Chrobrzu znajduja sie jedne z najcenniejszych renesansowych nagrobkow w Polsce.

 • Nowy kosciol konsekrowal pod wezwaniem Wniebowziecia Najswietszej Marii Panny sufragan krakowski Marcin Bialobrzeski w 1576r.
 • Podsumowanie roku 2011 Drukuj
  Wpisany przez Redakcja   
  wtorek, 24 stycznia 2012 18:29

  Publikujemy „Sprawozdanie A.D. 2011” z życia parafii Chroberz, które obejmuje zarówno czysta dane statystyczne jak i dane dotyczące najważniejszych wydarzeń w parafii oraz aspekt duchowy naszej wspólnoty.

  Liczba mieszkańców parafii to 1996 osób zameldowanych.

  Więcej…
   
  Zapraszamy do obejrzenia szopki bożonarodzeniowej (foto) Drukuj
  Wpisany przez Redakcja   
  niedziela, 01 stycznia 2012 15:12

  Historia szopek sięga czasów średniowiecza. Pierwszą świąteczną aranżację, która miała przybliżyć wiernym tajemnicę Narodzin Zbawiciela przygotował św. Franciszek z Asyżu w roku 1223 we włoskiej miejscowości Reggio lub Greccio. Zakon franciszkański propagował ideę szopek, aż rozprzestrzeniła się po całej Europie.

  Misterium bożonarodzeniowe pojawiło się w Polsce pod koniec XIII w. i otrzymało nazwę jasełek (jasło w języku staropolskim oznaczało żłóbek). Najstarsze polskie figury jasełkowe - drewniane XIV-wieczne figurki pokryte barwną polichromią pochodzą z klasztoru Klarysek przy ul. Grodzkiej w Krakowie.

  Zapraszamy do obejrzenia szopki bożonarodzeniowej w kościele parafialnym w Chrobrzu. Zdjęcie w rozwinięciu...

  Więcej…
   
  Miniony tydzień upłynął w naszej parafii obfitując w liczne wydarzenia (foto) Drukuj
  Wpisany przez Redakcja   
  wtorek, 13 grudnia 2011 07:54

  Trwa Adwent, dzieci i dorośli uczestniczą we mszy św. roratniej, tegorocznym tematem przewodnim jest historia życia Karola Wojtyły. W czwartek 8 grudnia przypadało święto Niepokalanego Poczęcia NMP. Dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Świętej otrzymały od swoich rodziców poświęcone medaliki. W piątek z okazji zbliżających się imienin księdza Waldemara - proboszcza i księdza Waldemara – wikariusza, odprawiona została msza święta  w Ich intencji, zamówiona przez dyrekcję, nauczycieli, pracowników i młodzież ZSCKR w Chrobrzu.

  Więcej…
   
  Plebania już z oknami (foto) Drukuj
  Wpisany przez Redakcja   
  piątek, 09 grudnia 2011 09:38

  Kończy się rok 2011, a wraz z nim zakończył się kolejny etap odbudowy budynku plebani w Chrobrzu. Najważniejsze jest, że budynek został przykryty, wstawiono również okna. Postęp prac można zobaczyć na naszych zdjęcia, które prezentujemy w rozwinięciu newsa...

  Więcej…
   
  Rekolekcje za nami (foto) Drukuj
  Wpisany przez Redakcja   
  piątek, 09 grudnia 2011 09:28

  Prezentujemy zdjęcia z zakończonych przed kilkoma dniami Rekolekcji Adwentowych prowadzonych przez księdza Dariusza Gącika. Zdjęcia w rozwinięciu...

  Więcej…
   
  Czas Adwentu dobrze rozumiany (foto) Drukuj
  Wpisany przez Redakcja   
  niedziela, 04 grudnia 2011 11:47

  " Ledwo minął 1 listopada i Dzień Wszystkich Świętych a już w sklepach pojawiać się zaczęły ozdoby świąteczne. Supermarkety prześcigają się w świątecznych dekoracjach i promocjach, wszystko po to, abyśmy zostawiali tam jak najwięcej swoich pieniędzy. Boże Narodzenie stało się czystą komercją i wszystkim zaczyna się kojarzyć z zakupami, prezentami, sprzątaniem do upadłego i ogromną ilością kupowanego jedzenia. W rozwinięciu newsa zamieszczamy szczegółowy program Rekolekcji Adwentowych, które 2 grudnia rozpoczęły się w naszej parafii. Rekolekcje prowadzi ksiądz Dariusz Gącik. Plan rekolekcji w rozwinięciu...

  Więcej…
   
  << pierwsza < poprzednia 121 122 123 124 125 126 127 128 następna > ostatnia >>

  Strona 122 z 128
  stat4u