.........................................- Parafia Pod Wezwaniem Wniebowziecia NMP w Chrobrzu -

Msze Święte oraz Uroczystości


 • Dzień powszedni: 17:00
 • Niedziele: 8:00, 10:00, 12:00.
 • Czy wiesz, że?

 • Nasza parafia istnieje od 1020 roku!

 • W Chrobrzu znajduja sie jedne z najcenniejszych renesansowych nagrobkow w Polsce.

 • Nowy kosciol konsekrowal pod wezwaniem Wniebowziecia Najswietszej Marii Panny sufragan krakowski Marcin Bialobrzeski w 1576r.
 • Wielki Tydzień w parafii Chroberz Drukuj
  Wpisany przez Redakcja   
  wtorek, 12 kwietnia 2022 10:11

  Informacje dotyczące Wielkiego Tygodnia z tablicy ogłoszeń przy kościele parafialnym w Chrobrzu. Pełen harmonogram w rozwinięciu...

  Więcej…
   
  "Nasi" księża wśród Dekanalnych Duszpasterzy Małżeństw i Rodzin Drukuj
  Wpisany przez Redakcja   
  sobota, 09 kwietnia 2022 07:54

  Biskup Kielecki Jan Piotrowski dekretem z 25 marca 2022 roku ustanowił Dekanalnych Duszpasterzy Małżeństw i Rodzin, wśród nich znaleźć można nazwiska księży którzy pracowali w naszych parafiach.

  Jak głosi komunikat biskupa - szczegółowe zasady misji zawarte są w Instrukcji o Posłudze Dekanalnych Duszpasterzy Rodzin, które mianowani Księża otrzymali w załączeniu do dekretu. Mam głęboką nadzieję, że ta posługa podjęta ze zrozumieniem zaowocuje w realizowaniu przygotowania do sakramentu małżeństwa, jak również w duchowym towarzyszeniu małżeństwom i rodzinom.

  W zestawieniu 33 mianowanych duchownym znaleźli się księża pracujący kiedyś jako wikariusze w parafii Chroberz, tj. Ks. Marek Zielonka (proboszcz parafii Świętomarz, oraz wicedziekan dekanatu bodzentyńskiego), Ks. Marek Tazbir (proboszcz parafii Szaniec), a także ksiądz Jerzy Korona, który był proboszczem parafii Złota, obecnie jest proboszczem parafii Kozłów (dekanat małogoski).

  Autor: red., chroberz.info

   
  17. ROCZNICA ŚMIERCI ŚW. JANA PAWŁA II Drukuj
  Wpisany przez Redakcja   
  sobota, 02 kwietnia 2022 18:59

  17 lat temu, 2 kwietnia 2005 r. o godz. 21:37 w wigilię Niedzieli Miłosierdzia Jan Paweł II powrócił do domu Ojca. Całym swym życiem i pontyfikatem dawał świadectwo głębokiej wiary w Chrystusa. Sobota, dzień szczególnej czci Maryi, ukochanej Matki Jana Pawła II. Jego biskupie, a później papieskie motto „Totus Tuus” towarzyszyło Mu tak naprawdę od najmłodszych czas. Po śmierci mamy Emilii, ojciec wskazując na Niepokalaną powiedział do małego Karola: „Teraz Ona będzie Twoją matką”.

  Więcej…
   
  Rekolekcje Wielkopostne Drukuj
  Wpisany przez Redakcja   
  środa, 16 marca 2022 13:18

  W parafii Chroberz rozpoczynają się Rekolekcje Wielkopostne, które poprowadzi ojciec Kamil – wikariusz z parafii p.w. Nawiedzenia N.M.P. w Pińczowie (klasztor). Szczegółowy harmonogram dostępny na naszej stronie…

  Więcej…
   
  Ogłoszenia 07-13.03.2022 r. Drukuj
  Wpisany przez Redakcja   
  czwartek, 10 marca 2022 14:53

  Ogłoszenia parafialne Chroberz - 07-13.03.2022 r. W rozwinięciu...

  Więcej…
   
  Kościół Kielecki pomaga Ukrainie Drukuj
  Wpisany przez Redakcja   
  środa, 09 marca 2022 08:42

  W tym miejscu będziemy publikować na bieżąco wszystkie działania, które podejmuje Diecezja Kielecka w związku z wojną w Ukrainie. Prosimy Księży Proboszczów i wszystkich, którzy w jakiś sposób pomagają Ukraińcom o przysłanie na Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. takiej wiadomości.

  Caritas Polska negocjuje zakup produktów w ilościach wielu ton lub tys. szt., co pozwoli osiągnąć lepsze ceny i produkty będą spakowane na paletach.

  Więcej…
   
  << pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

  Strona 2 z 122
  stat4u