...................................- Parafia Pod Wezwaniem Wniebowziecia NMP w Chrobrzu -

Msze Święte oraz Uroczystości


 • Dni powszednie: 7:30, 17:00
 • Niedziele: 8:00, 10:00, 12:00.
 • Czy wiesz, że?

 • Nasza parafia istnieje od 1020 roku!

 • W Chrobrzu znajduja sie jedne z najcenniejszych renesansowych nagrobkow w Polsce.

 • Nowy kosciol konsekrowal pod wezwaniem Wniebowziecia Najswietszej Marii Panny sufragan krakowski Marcin Bialobrzeski w 1576r.
 • Niedziela biblijna Drukuj
  Wpisany przez Redakcja   
  wtorek, 02 maja 2017 06:09

  30 kwietnia 2017r. w Trzecią Niedzielę Wielkanocną przypadła Niedziela Biblijna rozpoczynająca Tydzień Biblijny, który przeżywamy w Polsce od 2008r. Co może, a nawet powinno wydarzyć się w tym tygodniu w naszym życiu? Papież Franciszek w przedmowie do niemieckojęzycznego wydania Biblii dla młodzieży napisał: "Gdybyście zobaczyli moją Biblię, być może nie zrobiłaby na was wielkiego wrażenia. Powiedzielibyście: Co takiego? To jest Biblia Papieża? Taka stara książka, taka zniszczona?! Moglibyście nawet podarować mi nową, być może taką za 1000 euro, ale ja bym jej nie chciał. Kocham moją starą Biblię, która towarzyszyła mi przez pół życia. Widziała moją radość, zmoczyły ją moje łzy - jest moim bezcennym skarbem. Żyję nią i za nic na świecie bym jej nie oddał". Tydzień to za mało. aby tak pokochać Biblię, ale wystarczająco, aby chociaż zdjąć ją z półki, odkurzyć i zajrzeć do środka, prawda?

  Więcej…
   
  Fotorelacja z bierzmowania w par. Chroberz Drukuj
  Wpisany przez Redakcja   
  wtorek, 02 maja 2017 06:08

  W dniu 22 kwietnia 2017r. w naszym kościele parafialnym gościliśmy Księdza Biskupa Mariana Florczyka który w czasie uroczystej Mszy Świętej o godz. 16.00 udzielił Sakramentu Bierzmowania młodzieży naszej parafii. Ksiądz Biskup został uroczyście powitany przez przedstawicieli rodziców kandydatów chlebem i miodem.

  Pod koniec Mszy Świętej młodzież bierzmowana uroczyście podziękowała Księdzu Biskupowi , Księdzu Proboszczowi, Rodzicom, Katechetom, Nauczycielom, Wychowawcom, Świadkom.

  Więcej…
   
  Bierzmowanie w par. Chroberz Drukuj
  Wpisany przez Redakcja   
  środa, 26 kwietnia 2017 20:42

  W najbliższy czwartek (27.04), Biskup Pomocniczy Marian Florczyk udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży z parafii Chroberz. Msza święta odbędzie się w chroberskiej świątyni o godz. 16:00. Pamiętajmy o modlitwie za naszych bierzmowanych aby dary Ducha Świętego, które przyjmą w najbliższą sobotę pomogły w dawaniu świadectwa w swoim otoczeniu.

  Autor: pb, chroberz.info

  Biskup Marian Forczyk

   
  Pielgrzymka Rodzin Katyńskich 2017 Drukuj
  Wpisany przez Redakcja   
  poniedziałek, 24 kwietnia 2017 10:00

  Więcej…
   
  Msza św. na Jasnej Górze. XIV Zlot Gwiaździsty im. ks. Ułana Zdzisława Jastrzębiec Peszkowskiego Drukuj
  Wpisany przez Anna Steckiewicz   
  niedziela, 23 kwietnia 2017 18:57

  Dziękujemy Matce Bożej Częstochowskiej za możliwość uczestniczenia we mszy świętej inaugurującej sezon motocyklowy, której przewodniczył ksiądz hm. Dariusz Stańczyk z Tobolska, oprawę muzyczną przygotowali harcerze z hufca MB Ostrobramskiej z Wilna.

  W dniu 23 kwietnia, mimo załamania pogody przybyło na Jasną Górę około 10 tys. Motocyklistów z całej Polski, również z Litwy i Węgier. Był to pierwszy po śmierci Wiktora Węgrzyna XIV Zlot Gwiaździsty im. ks. Ułana Zdzisława Jastrzębiec Peszkowskiego. Tradycyjnie w czasie mszy zbierane były maskotki i zabawki dla dzieci z sierocińców na Wschodzie, a po zakończonej Eucharystii nastąpiło poświęcenie motocykli na błoniach.

  Patryk Steckiewicz

   
  Poniedziałek w Oktawie Wielkanocy (foto) Drukuj
  Wpisany przez Redakcja   
  niedziela, 16 kwietnia 2017 17:32

  Chrystus zmartwychwstał jak zapowiedział, radujmy się wszyscy, ponieważ króluje na wieki. Amen.

  Zmartwychwstanie Jezusa niesie całemu światu nadzieję lepszego, bardziej ludzkiego życia tu na ziemi i wiecznego szczęścia w niebie. Borykający się z różnymi problemami współczesny świat potrzebuje tej radosnej nowiny. Potrzebuje świadków zmartwychwstania - tych, którzy w swoim życiu osobiście doświadczyli obecności Chrystusa zmartwychwstałego. Czy jestem gotów głosić w swoim środowisku prawdę o Jezusie, który zmartwychwstał?

  Chrystus, powstawszy z martwych, już więcej nie umiera, śmierć nie ma już nad Nim władzy. Alleluja.

   
  << pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

  Strona 9 z 80
  stat4u