.........................................- Parafia Pod Wezwaniem Wniebowziecia NMP w Chrobrzu -

Msze Święte oraz Uroczystości


 • Dni powszednie: 7:30, 18:00
 • Niedziele: 8:00, 10:00, 12:00.
 • Czy wiesz, że?

 • Nasza parafia istnieje od 1020 roku!

 • W Chrobrzu znajduja sie jedne z najcenniejszych renesansowych nagrobkow w Polsce.

 • Nowy kosciol konsekrowal pod wezwaniem Wniebowziecia Najswietszej Marii Panny sufragan krakowski Marcin Bialobrzeski w 1576r.
 • Wielki Piątek - post ścisły Drukuj
  Wpisany przez Redakcja   
  piątek, 19 kwietnia 2019 08:53

  Przypominamy, że zgodnie z kanonami 1251-1252 Kodeksu Prawa Kanonicznego w Wielki Piątek (jak i w Środę Popielcową) obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i post ścisły (trzy posiłki w ciągu dnia, w tym tylko jeden – do syta).

  Prawem o wstrzemięźliwości są związani wszyscy powyżej 14. roku życia, a prawem o poście – osoby pełnoletnie do rozpoczęcia 60. roku życia.

  Zachęcamy również, aby także dzieci, które nie są zobowiązane do postu, już od najmłodszych lat wprowadzać w ducha pokuty.

  _________________

  Jednocześnie przypominamy, że wstrzemięźliwość od pokarmów miesnych obowiązuje wszystkich, którzy ukończyli 14. rok życia bez górnej granicy wieku w każdy piątek w roku (poza uroczystościami).

  Źródło: www.diecezja.kielce.pl

   
  Niedziela Palmowa Męki Pańskiej - 14.04.2019 r. Drukuj
  Wpisany przez Redakcja   
  środa, 17 kwietnia 2019 00:00
  Hosanna Synowi Dawidowemu! Błogosławiony, który idzie w imię Pańskie. O, Królu Izraelski! Hosanna na wysokości. W naszym kościele uroczysta procesja i poświęcenie palm odbyła się w czasie Mszy Świętej o godz. 12.00 którą poprowadził nasz Ks. Prob. Robert Borecki.
  W konkursie palm wielkanocnych zostali nagrodzeni:
  1 miejsce - Joanna, Małgorzata, Tomasz, Grzegorz Lozia z Chrobrza.
  2 miejsce - Wieś Nieprowice.
  3 miejsce - Chroberskie Stowarzyszenie Kobiet.
  Nagrodzona została również Społeczność Szkoły Podstawowej w Chrobrzu za przygotowanie wielu palm biorących udział w procesji i dekorujących nasz kościół. Wszystkie dzieci otrzymały pamiątki i cukierki. Bóg zapłać.
   
  Bierzmowanie 2019 Drukuj
  Wpisany przez Redakcja   
  poniedziałek, 01 kwietnia 2019 09:14
  "O Stworzycielu Duchu Przyjdź.."
  W dniu 31 marca 2019 r. młodzież z naszej parafii przyjęła sakrament Bierzmowania z rąk Ks. Bp. Andrzeja Kalety. Uroczystość odbyła się w Parafii Św. Jana Apostoła i Ewangelisty w Pińczowie.

   
  Geolodzy badali otoczenie kościoła Drukuj
  Wpisany przez Redakcja   
  sobota, 30 marca 2019 08:17

  geolodzy podczas badań otoczenia kościoła w Chrobrzu

  We wtorek 26.03.2019 wokół kościoła parafialnego w Chrobrzu odbyły się badania geologiczne. Powodem były liczne pęknięcia murów w obrębie zakrystii i przypór okalających całą budowle. Proboszcz parafii ks. Robert Borecki zlecił wykonanie badania gruntu przez firmę geologiczną z Kielc. Dokonano odwiertów z których zostały pobrane próbki do analizy, mające na celu ustalić rodzaj gruntu.

  Przy okazji odwiertów ustalono wstępnie, że w każdym z odwiertów (było ich 3) do głębokości ok. 200cm (2m) ziemia była na tyle jednorodna, co by wskazywało  ze została nawieziona w trakcie budowy kościoła. Poniżej 200cm (2m) następuje zmiana warstwy na grunt rodzimy czyli ił, glina. Najlepiej aby cała budowla była posadowiona na gruncie rodzimym, czyli na głębokości poniżej 200cm (2m) - wykażą to wykopy.

  Więcej…
   
  24.III.2019r. III Niedziela Wielkiego Postu Drukuj
  Wpisany przez Redakcja   
  czwartek, 28 marca 2019 10:44

  W naszej parafii dobiegły końca rekolekcje Rekolekcje Wielkopostne, które poprowadził i przeżył wspólnie  z nami Ksiądz Prałat Tomasz Rusiecki - Wikariusz Biskupi ds. Instytutów Życia Konsekrowanego i Stowarzyszeń Życia Apostolskiego.

  Przedstawiciele parafii :dzieci, młodzież, dorośli uroczyście podziękowali i wręczyli kwiaty dostojnemu gościowi głoszącemu nauki rekolekcyjne.

  Więcej…
   
  Wielki Post / Rekolekcje Wielkopostne Drukuj
  Wpisany przez Redakcja   
  środa, 13 marca 2019 07:55
  Wielki Post to czas nawrócenia się do Boga. Nawet gdybyśmy nie musieli walczyć z grzechami, słabościami, złymi nawykami, to zawsze potrzebujemy szukać Boga, skupiać się tylko na Nim. Pokusy nie muszą być grzeszne, by zajmować nas czymkolwiek, oprócz Niego. Wielki Post to czas, gdy pierwsze przykazanie Dekalogu: "Nie będziesz miał bogów poza mną" staje się najważniejszym drogowskazem.
   
  << pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

  Strona 9 z 99
  stat4u