.........................................- Parafia Pod Wezwaniem Wniebowziecia NMP w Chrobrzu -

Msze Święte oraz Uroczystości


 • Dni powszednie: 7:30, 17:00
 • Niedziele: 8:00, 10:00, 12:00.
 • Czy wiesz, że?

 • Nasza parafia istnieje od 1020 roku!

 • W Chrobrzu znajduja sie jedne z najcenniejszych renesansowych nagrobkow w Polsce.

 • Nowy kosciol konsekrowal pod wezwaniem Wniebowziecia Najswietszej Marii Panny sufragan krakowski Marcin Bialobrzeski w 1576r.
 • Festyn rodzinny na przystani (foto) Drukuj
  Wpisany przez Redakcja   
  czwartek, 28 czerwca 2012 09:34

  Na przystani kajakowej w Chrobrzu 24 czerwca odbył się festyn rodzinny zorganizowany przez miejscową Szkołę Podstawową. Piękna pogoda i wspaniałe miejsce uroczystość zachęciło tłumy naszych parafian i gości z całego regionu do przybycia tego dnia do naszej miejscowości. Organizatorzy przewidzieli moc atrakcji dla uczestników w każdym wieku. Wyróżniono również instytucje oraz osoby wspierające działania chroberskiej placówki. Wśród wyróżnionych osób znalazł się m.in. Proboszcz parafii Chroberz, ksiądz Waldemar Krochmal, a także nasz pan organista Łukasz, który wraz ze swoim zespołem „Rytmix” stworzył wspaniałą oprawę muzyczną tego niedzielnego popołudnia. Więcej informacji oraz zdjęcia w rozwinięciu...

  Więcej…
   
  Fotorelacja z wycieczki Drukuj
  Wpisany przez Redakcja   
  piątek, 22 czerwca 2012 18:13

  Przedstawiamy na naszej stronie fotorelację z wycieczki naszych parafian do Kalwarii Zebrzydowskiej i Łagiewnik, która odbyła się 21 czerwca, a której przewodził ksiądz wikariusz Waldemar Tłomak. Autorem zdjęć jest pani A.Steckiewicz, więcej w naszej galerii [Zobacz]

   
  Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela Drukuj
  Wpisany przez Redakcja   
  czwartek, 21 czerwca 2012 14:04

  W najbliższą niedzielę, tj. 24 czerwca 2012r. Przypada Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Jezus tak określił Jana: Coście wyszli oglądać na pustyni? (...) Proroka zobaczyć? Tak, powiadam wam, nawet więcej niż proroka. On jest tym, o którym napisano: Oto ja posyłam mego wysłańca przed Tobą, aby Ci przygotował drogę. Zaprawdę powiadam wam: Między narodzonymi z niewiast nie powstał większy od Jana Chrzciciela.

  Jan Chrzciciel jest uważany za proroka trzech religii: Chrześcijaństwa, Islamu i Mandaeanism-u. On tworzy połączenie pomiędzy Starym i Nowym Testamentem. On jest uważany za ostatniego z proroków Starego Testamentu i za pierwszego świętego Nowego Testamentu, gdzie jego historia jest opowiedziana.

  Przypominamy, że na Msze Święte do naszego kościoła parafialnego w Chrobrzu zapraszamy m.in. w dni powszednie o godz. 7:30 oraz 18:00. Natomiast w niedzielę o godz. 8:00, 10:00 oraz 12:00.

   
  Oktawa Bożego Ciała (galeria) Drukuj
  Wpisany przez Redakcja   
  piątek, 15 czerwca 2012 13:59

  W miniony czwartek zakończyła się oktawa Bożego Ciała. Osiem dni oktawy Bożego Ciała jest uważane za czas szczególnej łaski. Każdego dnia odprawiane jest nabożeństwo pod nazwą Nieszpory Eucharystyczne z procesją eucharystyczną po wieczornej Mszy św. W ten sposób Kościół uroczyście obchodzi jeszcze przez osiem kolejnych dni Uroczystość Bożego Ciała. Również nasza Wspólnota parafialna w sposób uroczysty przeżywała ten wyjątkowy dzień. Po Mszy Świętej odbyła się procesja do czterech ołtarzy wokół kościoła, które przygotowali mieszkańcy Chrobrza, Rudawy, Wojsławic oraz Aleksandrowa. Tego dnia poświęcono również wianki z kwiatów i ziół leczniczych. Fotorelację z czwartkowych uroczystości można oglądać oczywiście w naszej galerii, zapraszamy. Więcej w rozwinięciu...

  Więcej…
   
  Fotorelacja z Bożego Ciała Drukuj
  Wpisany przez Redakcja   
  poniedziałek, 11 czerwca 2012 13:51

  Po raz pierwszy we współczesnej historii naszej parafii, uroczystości Bożego Ciała odbyły się poza Chrobrzem, a dokładnie w Nieprowicach. Ma to zapoczątkować nową tradycję - co roku procesje Bożego Ciała będą się odbywały w różnych miejscowościach naszej parafii. Jak pokazały tegoroczne obchody w Nieprowicach, był to strzał w przysłowiową dziesiątkę. Mieszkańcy Nieprowic wspaniale się zmobilizowali i co najważniejsze zjednoczyli we wspólnym dziele przygotowywania ołtarzy stacyjnych i miejsca gdzie odprawiona została uroczysta Msza Święta. W czwartek w Nieprowicach mogliśmy zobaczyć tłumy naszych parafian ze wszystkich naszych miejscowości. Przygotowania oraz samą uroczystość Bożego Ciała oglądać można na zdjęciach w naszej Galerii [Oglądaj

  Więcej…
   
  Podziękowania Księdza Proboszcza Drukuj
  Wpisany przez Redakcja   
  poniedziałek, 11 czerwca 2012 09:17

  Serdeczne Bóg zapłać mieszkańcom Nieprowic, za przygotowanie Uczty Duchowej w uroczystość Bożego Ciała. Za przepiękne Ołtarze, udekorowanie trasy procesji, przygotowanie miejsca sprawowania Liturgii i miejsc do siedzenia w czasie Mszy św., przewiezienie paramentów liturgicznych, wspólną modlitwę i gościnność. Serdeczne Bóg zapłać panu Sołtysowi: Zbigniewowi Krzakowi, Radnemu Gminy Złota: Mirosławowi Krawczykowi, Strażakom z OSP Nieprowice i wszystkim zaangażowanym mieszkańcom Nieprowic. Bóg zapłać za kwiaty przywiezione do Kościoła po procesji i odwiezienie sprzętów liturgicznych.

  Serdeczne Bóg zapłać uczestnikom wspólnej modlitwy w Boże Ciało w Nieprowicach, parafianom i gościom – Dzieciom Komunijnym i rocznicowym w strojach komunijnych, paniom niosącym feretrony, panom niosącym chorągwie, ministrantom, panu Katechecie Waldemarowi Kuciębie.

  Dziękuję Strażakom z OSP Chroberz i Nieprowice. Serdeczne Bóg zapłać panu Organiście Łukaszowi za oprawę muzyczną i nagłośnienie. Ks. Waldemarowi za wspólną modlitwę i przygotowanie liturgiczne. Policji z Posterunku w Złotej za zabezpieczenie procesji.

  Proboszcz Parafii Chroberz
  ks Waldemar Krochmal

  Więcej…
   
  << pierwsza < poprzednia 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 następna > ostatnia >>

  Strona 75 z 87
  stat4u