.........................................- Parafia Pod Wezwaniem Wniebowziecia NMP w Chrobrzu -

Msze Święte oraz Uroczystości


 • Roraty: 16:00
 • Niedziele: 8:00, 10:00, 12:00.
 • Czy wiesz, że?

 • Nasza parafia istnieje od 1020 roku!

 • W Chrobrzu znajduja sie jedne z najcenniejszych renesansowych nagrobkow w Polsce.

 • Nowy kosciol konsekrowal pod wezwaniem Wniebowziecia Najswietszej Marii Panny sufragan krakowski Marcin Bialobrzeski w 1576r.
 • Wybór Jana Pawła II to wydarzenie raz na tysiąc lat Drukuj
  Wpisany przez Redakcja   
  piątek, 16 października 2020 13:45

  Wybór Karola Wojtyły na papieża to wydarzenie, które ma miejsce raz na tysiąc lat dla chrześcijańskiego Narodu, Polaków, i być może nigdy już się nie powtórzy tego rodzaju sytuacja – powiedział przewodniczący Episkopatu abp Stanisław Gądecki w rozmowie z Biurem Prasowym KEP.

  Więcej…
   
  4 października: Niedziela św. Franciszka Drukuj
  Wpisany przez Redakcja   
  środa, 30 września 2020 08:43

  W dniu liturgicznego wspomnienia św. Franciszka z Asyżu przypadającego 4 października będziemy obchodzić Niedzielę św. Franciszka, która kończy „Czas dla Stworzenia”, rozpoczęty 1 września Dniem Modlitwy o Ochronę Stworzenia.

  Tegoroczny „Czas dla Stworzenia” zbiega się z Jubileuszem Ziemi obchodzonym z okazji 50-lecia ustanowienia Dnia Ziemi. „W tym okresie chrześcijanie na całym świecie pogłębiają swoją wiarę w Boga Stwórcę i jednoczą się w sposób szczególny na modlitwie i w działaniach na rzecz ochrony wspólnego domu” – czytamy w orędziu papieża Franciszka na Światowy Dzień Modlitw o Ochronę Stworzenia 2020.

  Więcej…
   
  Rozpoczyna się Tydzień Wychowania Drukuj
  Wpisany przez Redakcja   
  poniedziałek, 14 września 2020 08:00

  W dniach 13-20 września 2020 r. w Kościele w Polsce już po raz dziesiąty będziemy obchodzili Tydzień Wychowania. W tym roku pod hasłem: „Budujmy więzi”. Zachęcamy do lektury Listu Pasterskiego KEP przygotowanego na ten tydzień.

  Więcej…
   
  Bp Jan Piotrowski na 1000-lecie Parafii w Chrobrzu: Nie utraćcie nic z tego dziedzictwa Drukuj
  Wpisany przez Redakcja   
  czwartek, 20 sierpnia 2020 12:04

  Pod przewodnictwem Biskupa Kieleckiego Jana Piotrowskiego została odprawiona Msza św., w 1000-lecie powstania Parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny Chrobrzu, w dekanacie pińczowskim.

  – 1000 lat to ogromnie długa historia, ale jednocześnie fascynująca przez wydarzenia i pojawiające się rody oraz ich herby, osoby świeckie i duchowne, realizowane przez minione wieki zadania natury ewangelizacyjnej i duchowej, charytatywnej, materialnej , kulturalnej, administracyjnej i politycznej. Mając świadomość, że historia  jest matką życia nie można jej pominąć i trzeba jej dać należyte miejsce w publikacjach i wspomnieniach, aby ubogacały naszą wiedzę o tym, czym jest parafia Chroberz i jej okolice w życiu Polski, Kościoła Katolickiego i Świętokrzyskiej Ziemi - mówił podczas homilii biskup kielecki Jan Piotrowski. – Kiedy byłem tu po raz pierwszy, za czasów obecnego dziekana chmielnickiego ks. Waldemara, byłem pod wrażeniem tych renesansowych pomników i pytałem: co tu musieli być za ludzie, że powstały tak wspaniałe arcydzieła sztuki? Jest takie francuskie przysłowie, które mówi "Noblesse oblige" czyli "Szlachectwo zobowiązuje". Nie utraćcie nic z tego dziedzictwa, nie tylko materialnego, ale przede wszystkim duchownego, którym Bóg was obdarzył  – dodał biskup.

  Więcej…
   
  I Komunia Święta Drukuj
  Wpisany przez Redakcja   
  czwartek, 20 sierpnia 2020 11:06

  Obraz może zawierać: 11 osób, ludzie stoją i ślub
  fot. Agata Gieroń Fotografia

   
  Tysiąc lat Chrobrza (zdjęcia, wideo) Drukuj
  Wpisany przez Redakcja   
  poniedziałek, 17 sierpnia 2020 20:50

  16 sierpnia odbyła się uroczystość Tysiąclecia Chrobrza i Parafii. Milenijnym uroczystościom przewodniczył biskup Jan Piotrowski.

  MIelnium Chrobrza i parafii

  Więcej…
   
  << pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

  Strona 8 z 116
  stat4u