...................................- Parafia Pod Wezwaniem Wniebowziecia NMP w Chrobrzu -

Msze Święte oraz Uroczystości


 • Dni powszednie: 7:30, 17:00
 • Niedziele: 8:00, 10:00, 12:00.
 • Czy wiesz, że?

 • Nasza parafia istnieje od 1020 roku!

 • W Chrobrzu znajduja sie jedne z najcenniejszych renesansowych nagrobkow w Polsce.

 • Nowy kosciol konsekrowal pod wezwaniem Wniebowziecia Najswietszej Marii Panny sufragan krakowski Marcin Bialobrzeski w 1576r.
 • Kolejne czuwanie Grup Margaretkowych za nami! Drukuj
  Wpisany przez Redakcja   
  wtorek, 23 maja 2017 09:43

  W piątek, 19 maja 2017 r. odbyło się kolejne spotkanie Wspólnot Margaretkowych Diecezji Kieleckiej w Sanktuarium Męki Pańskiej w Imbramowicach. Czuwanie skoncentrowane było na postaci Matki Bożej Pięknej Miłości. Ponadto dzięki życzliwości ks. Michała Haśnika mogliśmy uczcić relikwie św. Hiacynty i św. Franciszka Marto – pastuszków z Fatimy, kanonizowanych 13 maja tego roku przez Ojca  Świętego Franciszka.

  Czuwanie rozpoczęło się rozważaniem o Męce Pańskiej pod duchowym przewodnictwem Sióstr Norbertanek. Następnie wszyscy zebrani uczestniczyli w nabożeństwie Drogi Krzyżowej. W konferencji zatytułowanej „Kobieta w Starym Testamencie” ks. Waldemar Krochmal przybliżył biblijne wzorce kobiet wprowadzając do rozważań na temat Matki Bożej. Po zakończeniu konferencji uczestnicy spotkania uczcili Relikwie Świętych Pastuszków z Fatimy.

  Więcej…
   
  Rocznica Pierwszej Komunii Świętej (foto) Drukuj
  Wpisany przez Redakcja   
  wtorek, 23 maja 2017 09:04

  6 Niedziela Wielkanocy: 21 maja 2017r.

  Głoście radosną nowinę, niech będzie słyszana , po krańce ziemi rozpowiadajcie, że Pan wyzwolił swój lud. Alleluja. W naszym kościele to dzień pierwszej rocznicy Komunii Świętej którą przeżywali uczniowie klas czwartych podczas Mszy Świętej o godz. 12.00 którą uroczyście odprawił Ks. Prob. Waldemar Krochmal. Bóg zapłać.

  1. Bednarski Maciej
  2. Bochniak Kamil
  3. Domagała Dominik
  4. Dostał Milena
  5. Klimek Patrycja
  6. Litwiński Igor
  7. Lozia Tomasz
  8. Niedziela Piotr
  9. Siemianowski Bartosz
  10. Woźniak Kinga

   
  Odpust parafialny 2017 Drukuj
  Wpisany przez Redakcja   
  poniedziałek, 15 maja 2017 09:00

  Okres wielkanocy to wyjątkowy czas obcowania z Chrystusem. W tekstach liturgii wciąż jesteśmy świadkami kolejnych epifanii (objawienia się) Jezusa. Po śmierci i zmartwychwstaniu nie zostawił uczniów samych, ale przychodził umacniać ich wiarę. Możemy być pewni, że to samo czyni dzisiaj. Przychodzi, zaskakuje nas, towarzyszy - pytanie tylko, na ile potrafimy Go zidentyfikować? W tłumie osób rozpoznajemy jedynie tych, których naprawdę znamy. Jeśli rzeczywiście Jezus jest naszym przyjacielem i znamy się kopę lat i zjedliśmy razem beczkę soli - nie będzie problemu, dijrzymy Go za każdą zasłona, w każdym przebraniu.

  Śpiewajcie Panu pieśń nową, albowiem uczynił cuda, na oczach pogan objawił swoją sprawiedliwość. Alleluja.

  W tym dniu w naszym kościele parafialnym odbył się Odpust Parafialny ku czci Św. Izydora Oracza partrona rolników. Gościem odprawiającym uroczystą Sumę Odpustową i głoszącym homilię był Ksiądz Marceli Frączek Ojciec Duchowny WSD w Kielcach.

  Serdecznie dziękujemy za przybycie do naszej parafii i wspólne przeżywanie tej corocznej duchowej uroczystości. Bóg zapłać.

   
  Nabożeństwa fatimskie 2017 Drukuj
  Wpisany przez Redakcja   
  poniedziałek, 15 maja 2017 08:51

   
  Biały Tydzień 2017 Drukuj
  Wpisany przez Redakcja   
  poniedziałek, 15 maja 2017 08:46

   
  I Komunia Święta 2017 (galeria zdjęć) Drukuj
  Wpisany przez Redakcja   
  poniedziałek, 08 maja 2017 13:25

  7 maja 2017r. Niedziela Dobrego Pasterz. Rozpoczyna się tydzień modlitw o powołania.

  54 Światowy Dzień Modlitw o Powołania. Kościół prosi w swych błaganiach o kapłanów i pasterzy, którzy odczytają swoje powołanie i dochowają mu wierności. Praktykę modlitwy Kościoła w intencji powołań do stanu kapłańskiego i życia zakonnego ustanowił w 1964r. bł. Paweł VI.

  W naszej parafii to uroczysty dzień Pierwszej Komunii Świętej którą przyjęło 13 dzieci.

  Więcej…
   
  << pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

  Strona 8 z 80
  stat4u