.........................................- Parafia Pod Wezwaniem Wniebowziecia NMP w Chrobrzu -

Msze Święte oraz Uroczystości


 • Dni powszednie: 7:30, 18:00
 • Niedziele: 8:00, 10:00, 12:00.
 • Czy wiesz, że?

 • Nasza parafia istnieje od 1020 roku!

 • W Chrobrzu znajduja sie jedne z najcenniejszych renesansowych nagrobkow w Polsce.

 • Nowy kosciol konsekrowal pod wezwaniem Wniebowziecia Najswietszej Marii Panny sufragan krakowski Marcin Bialobrzeski w 1576r.
 • Msza Święta z Pińczowa w internecie Drukuj
  Wpisany przez Redakcja   
  sobota, 21 marca 2020 18:03

  Na Youtubie rusza kanał Sanktuarium Matki Bożej Mirowskiej w Pińczowie

  W niedziele będzie można  zobaczyć na żywo transmisję z Mszy Świętej (godz. 10:00 i godz. 12:00).

  Na kanale będzie można znaleźć także wszystkie nagrania mszy.

  LINK do KANAŁU

   
  Stolica Apostolska o celebrowaniu Wielkanocy w czasie epidemii Drukuj
  Wpisany przez Redakcja   
  sobota, 21 marca 2020 17:55

  W związku z utrudnieniami w odprawianiu liturgii wspólnotowej w kościele z powodu pandemii koronawirusa, Kongregacja ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów wydała wytyczne odnośnie sprawowania Triduum Paschalnego w miejscach dotkniętych epidemią.

  Dekret Kongregacji stanowi, że Wielkanoc nie może być przeniesiona na inny termin. Może być natomiast przełożona Msza Święta Krzyżma, która jest sprawowana w Wielki Czwartek, na termin późniejszy.

  Odnośnie Wielkiego Tygodnia, Kongregacja zaleca, „aby w kościołach katedralnych i parafialnych, nawet bez fizycznego udziału wiernych, Biskup i proboszczowie mogli celebrować misteria liturgiczne Triduum Paschalnego, zawiadamiając wiernych o czasie ich rozpoczęcia, ażeby mogli włączyć się w modlitwę w swoich domach. W tym przypadku pomocne są relacje na żywo za pomocą komunikacji teleinformatycznej”.

  Więcej…
   
  Trzecia Niedziela Wielkiego Postu 15 marca 2020 r. Drukuj
  Wpisany przez Redakcja   
  niedziela, 15 marca 2020 23:10
  W liturgii Trzeciej niedzieli Wielkiego Postu jest ukazana tęsknota człowieka za źródłem wszelkich łask, którym jest Bóg i Jego Miłość. Jesteśmy zaproszeni, by wzbudzić w naszym sercu pragnienie daru "wody, która tryska ku życiu wiecznemu". To dar Ducha Świętego, który czyni z chrześcijan "prawdziwych czcicieli". Bóg jest w stanie wzbudzić tę tęsknotę nawet w najtwardszej "skale" naszych serc.

  W dzisiejszą niedzielę w naszej parafii zakończone zostały Rekolekcje Wielkopostne, które poprowadził Wicerektor Wyższego Seminarium Duchownego OFM w Krakowie Ojciec mgr lic. Grzegorz Chomiuk OFM. Serdecznie dziękujemy Ojcu Rekolekcjoniście za obecność, skierowane do nas Słowo Boże, modlitwę, otuchę w tak trudnym  dla nas czasie przygotowując parafian do przeżycia Wielkiej Nocy.

  Ksiądz Proboszcz Robert Borecki składa Ojcu Grzegorzowi serdeczne Bóg zapłać i życzy dalszej owocnej pracy ewangelicznej. W rekolekcjach pomagał również brat Łukasz.

  Wszystkim parafianom uczestniczącym w naukach rekolekcyjnych oraz łączących się duchowo z wydarzeniami w naszym kościele parafialnym Ks. Pro. Robert Borecki przekazuje Boże Błogosławieństwo, życzy zdrowia i wytrwałości w wierze. Szczęść Boże.

   
  Dostępne transmisje wszystkich Mszy św. z Jasnej Góry Drukuj
  Wpisany przez Redakcja   
  niedziela, 15 marca 2020 12:05

  Od poniedziałku, 16 marca do piątku, 20 marca:
  godz. 20.00 – z Jasnej Góry w intencji ustania epidemii, TVP3 pasmo ogólnopolskie oraz na kanale YouToube dostępnym na stronach internetowych: www.jasnagora.pl i www. episkopat.pl

  Od poniedziałku, 16 marca do soboty, 21 marca:
  godz. 13.30 - z Jasnej Góry przez Telewizję Trwam

  Od poniedziałku, 16 marca do niedzieli, 22 marca:
  godz. 7.00 – z Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach – TVP1

  oprac. BPJG,www.jasnagora.com

   
  Niedzielna msza św. w radiu, telewizji, internecie. Drukuj
  Wpisany przez Redakcja   
  sobota, 14 marca 2020 21:45

  Przewodniczący Episkopatu abp Stanisław Gądecki przypomina o dyspensie wydawanej przez biskupów diecezjalnych od obowiązku uczestnictwa w niedzielnych i świątecznych mszach świętych, zgodnie z Kodeksem Prawa Kanonicznego. „Osoby, które z niej korzystają, proszę o duchową łączność ze wspólnotą Kościoła za pośrednictwem transmisji w środkach społecznego przekazu” – zaznaczył.

  Dla tych wszystkich, którzy pragną duchowo łączyć się na modlitwie, przygotowaliśmy spis transmisji:

  Więcej…
   
  Rzecznik Episkopatu: dostępne są transmisje wszystkich Mszy Świętych z Jasnej Góry Drukuj
  Wpisany przez Redakcja   
  piątek, 13 marca 2020 10:18

  Na stronach http://jasnagora.pl/https://episkopat.pl/ będą transmitowane codziennie Msze Święte odprawiane w kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze – poinformował rzecznik Konferencji Episkopatu Polski ks. Paweł Rytel-Andrianik. Informacje o godzinach Mszy Świętych przy Ołtarzu Cudownego Obrazu Matki Bożej na Jasnej Górze dostępna są pod adresem http://www.jasnagora.com/plandnia

  Zachęcamy również do skorzystania ze strony, która jest w polecanych linkach na stronie głównej parafii Chroberz, tj. http://msza-online.net/msze-swiete-na-zywo-po-polsku/ znajdują się tam wszystkie dostępne transmisje online z kościołów w kraju i za granicą.

   
  << pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

  Strona 8 z 108
  stat4u