.........................................- Parafia Pod Wezwaniem Wniebowziecia NMP w Chrobrzu -

Msze Święte oraz Uroczystości


 • Dni powszednie: 7:30, 17:00
 • Niedziele: 8:00, 10:00, 12:00.
 • Czy wiesz, że?

 • Nasza parafia istnieje od 1020 roku!

 • W Chrobrzu znajduja sie jedne z najcenniejszych renesansowych nagrobkow w Polsce.

 • Nowy kosciol konsekrowal pod wezwaniem Wniebowziecia Najswietszej Marii Panny sufragan krakowski Marcin Bialobrzeski w 1576r.
 • Uroczystość Objawienia Pańskiego. Światowy Dzień Misyjny. 06.01.2018r. Drukuj
  Wpisany przez Redakcja   
  niedziela, 07 stycznia 2018 08:02

  Oto przybył Pan i Władca, a w Jego ręku królewska władza i moc, i rządy.

  Uroczystość Objawienia Pańskiego należy do najstarszych świąt w liturgii Kościoła. Jego grecka nazwa oznacza przybycie władcy do swego miasta i kraju. Dziękujemy, że Chrystus Pan nam się objawił i prosimy, by wszyscy ludzie uznali Go za swego Władcę. Obchodzimy dziś Światowy Dzień Papieskiego Działa Misyjnego Dzieci - uroczyste zakończenie inicjatywy Kolędników Misyjnych, Dzień modlitw w intencji misji i składamy ofiary na Krajowy Fundusz Misyjny. Przez wiele miejscowości przechodzi radosny Orszak Trzech Króli.

  W naszym kościele podczas Mszy Świętej o godz. 12.00 odbył się chrzest święty dziecka z Chrobrza Aleksandra. Ksiądz Proboszcz Waldemar Krochmal dokonał poświęcenia kadzidła i kredy. Uczniowie Szkoły Podstawowej w Chrobrzu adorowali po Mszy Świętej Pana Jezusa przy Szopce Bożonarodzeniowej.

   
  Boże Narodzenie – czasem odnajdywania Boga Drukuj
  Wpisany przez Redakcja   
  niedziela, 07 stycznia 2018 07:13

  W okresie Świąt Bożego Narodzenia człowiek w sposób szczególny odczuwa pragnienie obcowania z Bogiem, w postaci Jezusa Chrystusa. Pragnienie aby go poznawać i uwielbiać. W tym miejscu pragnę zachęcić wszystkich czytelników tego artykułu do tego, by rozbudzili w sobie chęć zgłębiania życia i nauk Syna Bożego.

  Jestem pewna, że wielu ludzi potrzebuje takiego wewnętrznego przebudzenia, ale niestety odnoszę wrażenie, iż większość z nas nie czuwa przy nowonarodzonym Dzieciątku, tak jak Józef i Maryja. Święta mogą stać się dla nas czasem ważnego życiowego przełomu, mogą stać się dla nas czasem zmian, czasem pogłębiania się Naszych międzyludzkich relacji.

  Więcej…
   
  Rzecznik Episkopatu: rok 2018 r. będzie poświęcony młodzieży, ojczyźnie i rodzinom Drukuj
  Wpisany przez Redakcja   
  poniedziałek, 01 stycznia 2018 08:29

  Synod biskupów poświęcony młodzieży, obchody 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, dalszy rozwój duszpasterstwa rodzin oraz modlitwa o rychłą beatyfikację kard. Stefana Wyszyńskiego – to główne wyzwania Kościoła w Polsce w rozpoczynającym się 2018 roku – podkreśla rzecznik Konferencji Episkopatu Polski ks. Paweł Rytel-Andrianik.

  Jak powiedział rzecznik Episkopatu, polskim biskupom zależy, by w nowym roku szczególny nacisk położyć na sprawy młodzieży w kontekście zwołanego przez papieża Franciszka Zgromadzenia Ogólnego Synodu Biskupów, który jest poświęcony młodzieży i rozeznawaniu powołania. Biskupi z całego świata, duszpasterze oraz młodzież spotkają się w Rzymie już w październiku.

  Dalsza część artykułu pod adresem: http://episkopat.pl/rzecznik-episkopatu-rok-2018-r-bedzie-poswiecony-mlodziezy-ojczyznie-i-rodzinom/

   
  Święto Świętego Szczepana Pierwszeego Męczennika. 26.XII.2017r. Drukuj
  Wpisany przez Redakcja   
  środa, 27 grudnia 2017 09:25

  Bramy nieba otworzyły się przed Świętym Szczepanem, który został uwieńczony chwałą jako pierwszy z męczenników.

  W drugi dzień świąt Bożego Narodzenia czcimy Świętego Szczepana, pierwszego męczennika. Oddał życie za Chrystusa jako Jego świadek. My też mamy świadczyć o Chrystusie na różne sposoby. Przez osobiste słowa i czyny, a także przez wspieranie dobrych dzieł. Dziś słuchamy Listu rektora KUL - u lub innej katolickiej uczelni (w metropolii krakowskiej - Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie) i składamy ofiary na katolickie uczelnie. Módlmy się, by jak najlepiej wypełniły swoje posłannictwo. Dziś również przeżywamy uroczyste posłania Kolędników Misyjnych.

  Dnia dzisiejszego podczas uroczystych Mszy Świętych nasz Ksiądz Proboszcz Waldemar Krochmal tradycyjnie dokonał uroczystego poświecenia owsa, które parafianie hojnie rozsypywali. Poświęcony owies można było zabrać do domu. Bóg zapłać.

   
  Uroczystość Narodzenia Pańskiego. 25.XII.2017r. Drukuj
  Wpisany przez Redakcja   
  wtorek, 26 grudnia 2017 00:40

  Dziecię nam się narodziło i Syn został nam dany; na Jego ramionach spoczęła władza i nazwano Go Zwiastunem Bożych zamiarów.

  Liturgia słowa Mszy Świętej w dzień Bożego Narodzenia przekazuje najgłębszy duchowy sens tego wydarzenia. Pierwsze wersety Listu do Hebrajczyków przygotowują na wspaniały hymn - prolog Ewangelii według św. Jana. Bóg posyła na świat swego Syna. On jest Jego Słowem skierowanym do ludzi. Słowem miłości. Światłością oświecającą nasze życie. Mamy głosić tę radosną nowinę. Dzielić się Bożym Słowem i światłem.

  W tym uroczystym dniu podczas Mszy Świętej o godz. 10.00 Ksiądz Proboszcz Waldemar Krochmal dokonał uroczystego  poświecenia nowego krzyża procesyjnego w naszym kościele. Bóg zapłać.

  W dniu Narodzenia Pańskiego Ksiądz Proboszcz Waldemar Krochmal przesyła najserdeczniejsze życzenia radości, pokoju, miłości i błogosławieństwa Bożego wszystkim gościom i parafianom. Szczęść Boże.

  - Galeria zdjęć [Zobacz]

   
  Życzenia Bożonarodzeniowe Drukuj
  Wpisany przez Redakcja   
  niedziela, 24 grudnia 2017 11:17

  Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia życzymy naszym Parafianom oraz Gościom odwiedzającym naszą chroberską Świątynię, spędzenia tego szczególnego czasu w zdrowiu, radości i ciepłej rodzinnej atmosferze. Niech w tę Noc Betlejemską, w którą wypełniło się Słowo, znikną wszelkie smutki i trudności, konflikty i nieporozumienia. Niech Nowy 2018 Rok będzie czasem pokoju i realizacji osobistych celów w zgodzie z nauką Jezusa Chrystusa.

  Ks. Proboszcz Waldemar Krochmal
  oraz redakcja strony parafialnej

   

   
  << pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

  Strona 8 z 86
  stat4u