.........................................- Parafia Pod Wezwaniem Wniebowziecia NMP w Chrobrzu -

Msze Święte oraz Uroczystości


 • Dni powszednie: 7:30, 18:00
 • Niedziele: 8:00, 10:00, 12:00.
 • Czy wiesz, że?

 • Nasza parafia istnieje od 1020 roku!

 • W Chrobrzu znajduja sie jedne z najcenniejszych renesansowych nagrobkow w Polsce.

 • Nowy kosciol konsekrowal pod wezwaniem Wniebowziecia Najswietszej Marii Panny sufragan krakowski Marcin Bialobrzeski w 1576r.
 • Wielki Czwartek 18.04 2019 r. (galeria) Drukuj
  Wpisany przez Redakcja   
  sobota, 20 kwietnia 2019 05:42

  Uczta paschalna, którą Jezus spożył w Wielki Czwartek ze swoimi uczniami, jest wyrazem niczym nie ograniczonej miłości Syna Bożego do każdego człowieka, bez względu na epokę i czas, w których żyje. W jej duchowych owocach mamy udział także i my, żyjący dziś. Musimy spełnić tylko jeden warunek. Porzucić egoizm i nauczyć się służyć.

   
  Wielki Piątek - post ścisły Drukuj
  Wpisany przez Redakcja   
  piątek, 19 kwietnia 2019 08:53

  Przypominamy, że zgodnie z kanonami 1251-1252 Kodeksu Prawa Kanonicznego w Wielki Piątek (jak i w Środę Popielcową) obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i post ścisły (trzy posiłki w ciągu dnia, w tym tylko jeden – do syta).

  Prawem o wstrzemięźliwości są związani wszyscy powyżej 14. roku życia, a prawem o poście – osoby pełnoletnie do rozpoczęcia 60. roku życia.

  Zachęcamy również, aby także dzieci, które nie są zobowiązane do postu, już od najmłodszych lat wprowadzać w ducha pokuty.

  _________________

  Jednocześnie przypominamy, że wstrzemięźliwość od pokarmów miesnych obowiązuje wszystkich, którzy ukończyli 14. rok życia bez górnej granicy wieku w każdy piątek w roku (poza uroczystościami).

  Źródło: www.diecezja.kielce.pl

   
  Niedziela Palmowa Męki Pańskiej - 14.04.2019 r. Drukuj
  Wpisany przez Redakcja   
  środa, 17 kwietnia 2019 00:00
  Hosanna Synowi Dawidowemu! Błogosławiony, który idzie w imię Pańskie. O, Królu Izraelski! Hosanna na wysokości. W naszym kościele uroczysta procesja i poświęcenie palm odbyła się w czasie Mszy Świętej o godz. 12.00 którą poprowadził nasz Ks. Prob. Robert Borecki.
  W konkursie palm wielkanocnych zostali nagrodzeni:
  1 miejsce - Joanna, Małgorzata, Tomasz, Grzegorz Lozia z Chrobrza.
  2 miejsce - Wieś Nieprowice.
  3 miejsce - Chroberskie Stowarzyszenie Kobiet.
  Nagrodzona została również Społeczność Szkoły Podstawowej w Chrobrzu za przygotowanie wielu palm biorących udział w procesji i dekorujących nasz kościół. Wszystkie dzieci otrzymały pamiątki i cukierki. Bóg zapłać.
   
  Bierzmowanie 2019 Drukuj
  Wpisany przez Redakcja   
  poniedziałek, 01 kwietnia 2019 09:14
  "O Stworzycielu Duchu Przyjdź.."
  W dniu 31 marca 2019 r. młodzież z naszej parafii przyjęła sakrament Bierzmowania z rąk Ks. Bp. Andrzeja Kalety. Uroczystość odbyła się w Parafii Św. Jana Apostoła i Ewangelisty w Pińczowie.

   
  Geolodzy badali otoczenie kościoła Drukuj
  Wpisany przez Redakcja   
  sobota, 30 marca 2019 08:17

  geolodzy podczas badań otoczenia kościoła w Chrobrzu

  We wtorek 26.03.2019 wokół kościoła parafialnego w Chrobrzu odbyły się badania geologiczne. Powodem były liczne pęknięcia murów w obrębie zakrystii i przypór okalających całą budowle. Proboszcz parafii ks. Robert Borecki zlecił wykonanie badania gruntu przez firmę geologiczną z Kielc. Dokonano odwiertów z których zostały pobrane próbki do analizy, mające na celu ustalić rodzaj gruntu.

  Przy okazji odwiertów ustalono wstępnie, że w każdym z odwiertów (było ich 3) do głębokości ok. 200cm (2m) ziemia była na tyle jednorodna, co by wskazywało  ze została nawieziona w trakcie budowy kościoła. Poniżej 200cm (2m) następuje zmiana warstwy na grunt rodzimy czyli ił, glina. Najlepiej aby cała budowla była posadowiona na gruncie rodzimym, czyli na głębokości poniżej 200cm (2m) - wykażą to wykopy.

  Więcej…
   
  24.III.2019r. III Niedziela Wielkiego Postu Drukuj
  Wpisany przez Redakcja   
  czwartek, 28 marca 2019 10:44

  W naszej parafii dobiegły końca rekolekcje Rekolekcje Wielkopostne, które poprowadził i przeżył wspólnie  z nami Ksiądz Prałat Tomasz Rusiecki - Wikariusz Biskupi ds. Instytutów Życia Konsekrowanego i Stowarzyszeń Życia Apostolskiego.

  Przedstawiciele parafii :dzieci, młodzież, dorośli uroczyście podziękowali i wręczyli kwiaty dostojnemu gościowi głoszącemu nauki rekolekcyjne.

  Więcej…
   
  << pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

  Strona 7 z 97
  stat4u