.........................................- Parafia Pod Wezwaniem Wniebowziecia NMP w Chrobrzu -

Msze Święte oraz Uroczystości


 • Dni powszednie: 7:30, 17:00
 • Niedziele: 8:00, 10:00, 12:00.
 • Czy wiesz, że?

 • Nasza parafia istnieje od 1020 roku!

 • W Chrobrzu znajduja sie jedne z najcenniejszych renesansowych nagrobkow w Polsce.

 • Nowy kosciol konsekrowal pod wezwaniem Wniebowziecia Najswietszej Marii Panny sufragan krakowski Marcin Bialobrzeski w 1576r.
 • Wniebowstąpienie Pańskie 13 maja 2018 r. Drukuj
  Wpisany przez Redakcja   
  poniedziałek, 14 maja 2018 12:28
  "Mężowie z Galilei, dlaczego stoicie i wpatrujecie się w niebo?. Pytanie, które aniołowie stawiają apostołom, może zastanawiać. Reakcją zupełnie zwyczajną jest wpatrywanie się uczniów w Mistrza wstępującego do nieba, którego za chwilę nie będą już oglądać. W Jego imię pójdą głosić światu Ewangelię. Kolejność jest następująca: wpatrujemy się w Pana, rozmawiamy z Nim, a następnie dajemy świadectwo, że żyje, rozbudzając w innych pragnienie nieba. To jest misja naszego życia.
  W naszym kościele dziś również Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. Uroczystą Mszę Świętą odprawił nasz Ksiądz Proboszcz Waldemar Krochmal, udzielając Komunii Świętej osiemnastu dzieciom naszej parafii: Piotr Berowski, Wiktoria Bochniak, Klaudia Borowiec, Michał Czekaj, Patryk Fetela, Karol Fortuna, Jakub Guzikowski, Damian Jabłoński, Karina Karpińska, Maja Kowalska, Karolina Liberek, Wojciech Molenda, Anna Natwora, Zuzanna Oborska, Mateusz Sala, Iga Świetlik, Igor Węziak, Nadia Żurek.

   
  6 Niedziela Wielkanocna: 6 maja 2018r. Drukuj
  Wpisany przez Redakcja   
  poniedziałek, 07 maja 2018 06:18
  W szóstą niedzielę okresu Wielkanocy dziękujemy za owoce Chrystusowego zwycięstwa nad grzechem i śmiercią, które przyszło przez krzyż. Rozważamy Jego nowe przykazanie wzajemnej miłości, której miarą jest Jego własna miłość. On oddał życie za nas jako swych przyjaciół.  Chrystus uczy, jak prawdziwie zwyciężać. Najpierw trzeba zwyciężyć własny egoizm. Odpowiednio ukształtować miłość samego siebie.  Pragnąć nie doczesnej wygody, przyjemności, ale prawdziwego dobra, jakim jest wieczne szczęście. Może je dać tylko Chrystus.

  W naszym kościele to dzień odpustu parafialnego ku czci Św. Izydora Oracza - patrona rolników.
   
  Bierzmowanie 2018 Drukuj
  Wpisany przez Redakcja   
  poniedziałek, 30 kwietnia 2018 08:45

  - Galeria zdjęć [Zobacz]

  Zdjęcia: Waldemar Kucięba

   
  Zakończyły sie prace przy plebani Drukuj
  Wpisany przez Redakcja   
  wtorek, 24 kwietnia 2018 08:59

  Zakończyła się praca przy układaniu kostki przed plebania w Chrobrzu. Zbudowano także schody z parkingu do kładki, ułatwiające dojście do Kościoła dla osób starszych. Ks. proboszcz składa serdeczne Bóg zapłać ofiarodawcom i tym, którzy składają ofiary na cele parafialne.

   
  22 kwietnia: 4 Niedziela Wielkanocy, Niedziela Dobrego Pasterza. Drukuj
  Wpisany przez Redakcja   
  poniedziałek, 23 kwietnia 2018 07:42
  Obchodzimy kolejny, już 55 Światowy Dzień Modlitw o Powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego.

  Zwycięski Pasterz prowadzi nas do niebieskich radości. Możemy podążać za Nim - pewną drogą, lub wytyczać własne ścieżki. Wolność daje prawo wyboru. Dzisiejszy świat kieruje się pragnieniem łatwego zysku, buduje codzienność na ulotnych wartościach. Wybierając Chrystusa, możemy ,mieć pewność, że życie nie przecieknie nam przez palce, lecz uchwycimy jego istotę. Celem człowieka jest oddanie chwały Bogu. Tylko to uczyni go szczęśliwym i poprowadzi do zbawienia.

  W naszej parafii odbył się dzień seminaryjny którego gościem był Ks. Dr Władysław Sowa Rektor Senior WSD w Kielcach wraz z klerykiem IV roku WSD.

  Gościom składamy serdeczne Bóg zapłać za przybycie do naszej parafii, skierowane do nas Słowo Boże i życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Bożej na każdy dzień. Szczęść Boże.

   
  Prace rozpoczęte (foto) Drukuj
  Wpisany przez Redakcja   
  środa, 11 kwietnia 2018 12:24

  Rozpoczęły się prace przy układaniu kostki  przed Plebanią. Prace wykonuje firma pana Jacka Fijałkowskiego z Pińczowa.   
  << pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

  Strona 7 z 90
  stat4u