.........................................- Parafia Pod Wezwaniem Wniebowziecia NMP w Chrobrzu -

Msze Święte oraz Uroczystości


 • Dni powszednie: 7:30, 18:00
 • Niedziele: 8:00, 10:00, 12:00.
 • Czy wiesz, że?

 • Nasza parafia istnieje od 1020 roku!

 • W Chrobrzu znajduja sie jedne z najcenniejszych renesansowych nagrobkow w Polsce.

 • Nowy kosciol konsekrowal pod wezwaniem Wniebowziecia Najswietszej Marii Panny sufragan krakowski Marcin Bialobrzeski w 1576r.
 • Święte Triduum Paschalne - Oglądaj Youtube

  Ten wyjątkowy i trudny czas, stawia przed nami nowe wyzwania. Zaburza porządek który znaliśmy do tej pory. Święte Triduum Paschalne oraz święta Wielkanocne będą inne niż zwykle. Nie możemy uczestniczyć w obrzędach fizycznie ale możemy za pomocą transmisji w telewizji, radiu czy internecie. Polecam relacje z nieodległego od Chrobrza, pińczowskiego klasztoru franciszkanów, które dostępne są pod adresem: www.youtube.com/channel/UC4lw5MXUMU3kiKoGf7Bm0Nw

  /Paweł, chroberz.info/

   
  Co ze święceniem pokarmów? Drukuj
  Wpisany przez Redakcja   
  sobota, 11 kwietnia 2020 06:45

  W tym roku w Wielką Sobotę nie będzie tradycyjnego poświęcenia pokarmów wielkanocnych w kościołach i na wioskach. Przed rozpoczęciem śniadania wielkanocnego zaleca się, aby w domach odmówić w gronie rodziny przygotowane modlitwy .

  >> Błogosławieństwo pokarmów w rodzinie

  Źródło: Diecezja Kielecka

   
  Triduum Paschalne 2020 r. (nowe foto) Drukuj
  Wpisany przez Redakcja   
  piątek, 10 kwietnia 2020 13:04
  Triduum Paschalne to najważniejsze wydarzenie w roku liturgicznym, kiedy celebruje się mękę, śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa.
  W Wielki Czwartek Kościół rozpoczyna czas Świętego Triduum Paschalnego. Dzień dzisiejszy i wieczorna Msza Wieczerzy Pańskiej to nie tylko przypomnienie Ostatniej Wieczerzy i tradycyjnie dzień, kiedy wyrażamy swoją wdzięczność kapłanom. To bardziej moment uświadomienia sobie, jak bardzo Jezus umiłował Dwunastu, a w nich każdego z nas.
  W Wielki Piątek liturgia rozpoczyna się od prostracji (leżenia krzyżem) kapłana. Pada On na twarz i w milczeniu się modli. To znak uniżenia, jakiego dokonał Jezus na Krzyżu, gdzie wyciągnął ręce nad światem, by pojednać ludzi z Bogiem. Raz na zawsze usunąć przepaść, która oddzieliła nas od Stwórcy. Wielki Piątek daje początek wydarzeniom, które na zawsze odmieniły losy świata i ludzi. Chrześcijanin, tego dnia przede wszystkim rozpamiętuje Mękę Chrystusa,  jednocząc się z Nim w dźwiganiu Krzyża, także w swoim życiu. To okazja, by wejść w rolę Szymona z Cyreny, Weroniki, płaczących niewiast. Uświadomić sobie, że tak łatwo być jak tłum, skandujący "Ukrzyżuj!" ....
  Więcej…
   
  Ogłoszenia parafialne Drukuj
  Wpisany przez Redakcja   
  poniedziałek, 06 kwietnia 2020 08:24

  Publikujemy ogłoszenia parafii Chroberz na najbliższy tydzień. Zachęcamy do szczegółowego zapoznania się z nimi.

  Więcej…
   
  05.04.2020 r. Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej. Drukuj
  Wpisany przez Redakcja   
  niedziela, 05 kwietnia 2020 14:10
  Hosanna Synowi Dawidowemu! Błogosławiony, który idzie w imię Pańskie. O Królu izraelski! Hosanna na wysokości!
  Niedziela Męki Pańskiej rozpoczyna się obrzędem błogosławieństwa palm, odczytaniem Ewangelii o wjeździe Jezusa do Jerozolimy i procesją przypominającą to wydarzenie.
  Płynne przejście od "Hosanna" do misterium ofiary Chrystusa przypomina nam o tym, jak łatwo przychodzi człowiekowi zapomnieć o Chrystusie jako Królu i wykrzyczeć z pogardą "ukrzyżuj Go!".
  W dniu dzisiejszym nasz Ks. Proboszcz Robert Borecki dokonał błogosławieństwa Bożego palm zgodnie z zaleceniami Księdza Biskupa Ordynariusza Jana Piotrowskiego na czas pandemii.
  Ksiądz Proboszcz składa serdeczne Bóg zapłać wszystkim obecnym parafianom za udział w tej uroczystości.
   
  Wykonali piękne palmy Drukuj
  Wpisany przez Redakcja   
  niedziela, 05 kwietnia 2020 13:18

  Uczniowie Szkoły Podstawowej w Chrobrzu nadesłali do naszej redakcji fotorelację palm wielkanocnych które wykonywali w domu w ramach nauczania zdalnego jako przygotowanie do świętowania Niedzieli Palmowej w gronie rodzinnego ogniska jako Kościoła Domowego.

  Więcej…
   
  << pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

  Strona 7 z 110
  stat4u