.........................................- Parafia Pod Wezwaniem Wniebowziecia NMP w Chrobrzu -

Msze Święte oraz Uroczystości


 • Roraty: 16:00
 • Niedziele: 8:00, 10:00, 12:00.
 • Czy wiesz, że?

 • Nasza parafia istnieje od 1020 roku!

 • W Chrobrzu znajduja sie jedne z najcenniejszych renesansowych nagrobkow w Polsce.

 • Nowy kosciol konsekrowal pod wezwaniem Wniebowziecia Najswietszej Marii Panny sufragan krakowski Marcin Bialobrzeski w 1576r.
 • 6 rocznica Ingresu Drukuj
  Wpisany przez Redakcja   
  piątek, 20 listopada 2020 14:12

  W niedzielę, 29 listopada 2020 r. Biskup Kielecki Jan Piotrowski będzie obchodził szóstą rocznicę ingresu do Bazyliki Katedralnej w Kielcach.

  Serdecznie prosimy o modlitwę w intencji Księdza Biskupa w parafiach naszej diecezji, wspólnotach zakonnych, w Wyższym Seminarium Duchownym w Kielcach oraz we wspólnotach rodzinnych.

  † Marian Florczyk
  WIKARIUSZ GENERALNY

   
  15 listopada – Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych Drukuj
  Wpisany przez Redakcja   
  piątek, 13 listopada 2020 19:54

  W trzecią niedzielę listopada (15 listopada) obchodzony będzie Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych. Krajowe Duszpasterstwo Kierowców oraz MIVA Polska zachęcają w tym dniu do szczególnej pamięci i modlitwy w intencji ofiar wypadków oraz do okazywania troski osobom poszkodowanym na drogach.

  Więcej…
   
  Jak będą wyglądały obchody 1 i 2 listopada Drukuj
  Wpisany przez Redakcja   
  piątek, 30 października 2020 17:57

  W związku z sytuacją epidemiologiczną i apelami władz państwowych diecezja kielecka wydała komunikat w sprawie organizacji uroczystości Wszystkich Świętych i Wspomnienia Wszystkich Wiernych Zmarłych.

  Nie będzie w tym roku mszy świętych na cmentarzach w dniach 1 i 2 listopada. Zgodnie z decyzją rządu, cmentarze w dniach 31.10 – 2.11 będą zamknięte.

  W kościele parafialnym w Chrobrzu odprawione zostaną msze święte z zachowaniem reżimu sanitarnego, zgodnie z harmonogramem.

  1.11.2020 r. (niedziela).
  Godz. 7:45. Godzinki o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny.
  Godz. 8:00. Msza święta.
  Godz. 12:00. Msza Święta.

  2.11.2020 r. (poniedziałek).
  Godz. 9:00. Msza święta.
  Godz. 17:00. Msza święta.

  Wewnątrz naszej świątyni, zgodnie z wymogami sanitarnymi mogą przebywać 36 osoby.

  Autor: pb, chroberz.info

  cmentarz chroberz

   
  Rząd zamyka cmentarze na Wszystkich Świętych Drukuj
  Wpisany przez Redakcja   
  piątek, 30 października 2020 16:37

  Zapadła decyzja, że zarówno w dzień Wszystkich Świętych, a także dzień przed i dzień po cmentarze będą zamknięte - poinformował premier Mateusz Morawiecki.

  Premier poinformował o decyzji zamknięcia cmentarzy w najbliższy weekend od 31 października do 2 listopada. - Dzień poprzedzający, Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny to dni, kiedy cmentarze będą zamknięte - powiedział. Podkreślił jednocześnie, że obostrzenie nie dotyczy uroczystości pogrzebowych i czynności z nimi związanych. - Liczba zachorowań każdego dnia jest wyższa i nie możemy pozwolić, żeby przed cmentarzami, czy w komunikacji gromadziły się duże grupy osób.

  Więcej…
   
  Kolejne święto parafii z nami Drukuj
  Wpisany przez Redakcja   
  wtorek, 27 października 2020 07:36

  25 października parafia Chroberz uroczyście świętowała wspomnienie liturgiczne św. Jana Kantego, którego relikwie znajdują się w naszej świątyni. W dniu tego prezbitera, ustanowiono w Chrobrzu jeden z odpustów parafialnych (przypomnijmy pozostałe 15 sierpnia i 10 maja- św. Izydora).

  Parafia w Chrobrzu  od początku swojego istnienia, miała silne związki z Krakowem, a później z Akademią Krakowską. Nie dziwi więc fakt, że dobudowanej w XVII wieku kaplicy nadano patronat świętemu Janowi Kantemu.

  Ten dzień był również podwójnym świętem z racji Bierzmowania do którego przystąpiła młodzież z naszej parafii.

  parafia Chroberz odpust

   

  Więcej…
   
  Przewodniczący Episkopatu prosi o przyjęcie ze zrozumieniem i cierpliwością nałożonych ograniczeń Drukuj
  Wpisany przez Redakcja   
  piątek, 16 października 2020 13:49

  Zwracam się do wszystkich wiernych z prośbą o przyjęcie ze zrozumieniem i cierpliwością nałożonych ograniczeń – napisał abp Stanisław Gądecki w komunikacie wobec nowych obostrzeń sanitarnych podczas zgromadzeń religijnych.

  Zachęcił również księży biskupów, „aby – w związku z ciągłym zagrożeniem życia i zdrowia wszystkich Polaków – udzielali stosownych dyspens od obowiązku uczestnictwa we Mszy Świętej w niedzielę i święta nakazane, na terenie swoich diecezji.” Dodał, że skorzystanie z dyspensy oznacza, iż nieobecność na Mszy Świętej nie jest grzechem.

  Zaapelował również do młodych zaangażowanych w duszpasterstwa parafialne i akademickie o bezpieczną pomoc osobom starszym i potrzebującym. „Nie zapominajmy o tym, że zwykła rozmowa telefoniczna może dać ludziom chorym i starszym pociechę i nadzieję” – podkreślił w komunikacie.

  Poprosił również o modlitwę w intencji chorych oraz tych, którzy stracili swoich najbliższych. „Pamiętajmy także o tych osobach, które poświęcają swoje życie i zdrowie w służbie społecznej – za pracowników służby zdrowia, służb mundurowych, w tym wojska, policji i straży pożarnej” – napisał przewodniczący Episkopatu w komunikacie.

  Więcej…
   
  << pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

  Strona 7 z 116
  stat4u