.........................................- Parafia Pod Wezwaniem Wniebowziecia NMP w Chrobrzu -

Msze Święte oraz Uroczystości


 • Dni powszednie: 7:30, 18:00
 • Niedziele: 8:00, 10:00, 12:00.
 • Czy wiesz, że?

 • Nasza parafia istnieje od 1020 roku!

 • W Chrobrzu znajduja sie jedne z najcenniejszych renesansowych nagrobkow w Polsce.

 • Nowy kosciol konsekrowal pod wezwaniem Wniebowziecia Najswietszej Marii Panny sufragan krakowski Marcin Bialobrzeski w 1576r.
 • 56 rocznica śmierci bp. Czesława Kaczmarka Drukuj
  Wpisany przez Redakcja   
  wtorek, 27 sierpnia 2019 07:18

  Historia Kościoła w Polsce nie zna bardziej tragicznej postaci nad biskupa Czesława Kaczmarka. Mówiąc nad trumną kapłana-męczennika o tragizmie jego losów, ksiądz biskup Ignacy Świrski miał na uwadze zmagania biskupa kieleckiego z okupantem hitlerowskim, jego walkę o godność i honor miasta Kielc, gdy przygotował i przekazał do wolnego świata raport o tym, co działo się w mieście 4 lipca 1946 r.; jego absolutną izolację więzienną od 20 stycznia 1951 r. aż do wrześniowego procesu 1953 r. - czasu, w którym zaburzono jego osobowość, wszelkimi sposobami niszczono go fizycznie i psychicznie aż do haniebnego procesu; brutalnego medialnego i administracyjnego wyrzucania go z Kielc w latach 1959-1963; plugawienia publicznego przez apostatę i współpracownika SB ks. Leonarda Świderskiego.

  Więcej…
   
  Urodziny Proboszcza Drukuj
  Wpisany przez Redakcja   
  czwartek, 22 sierpnia 2019 11:16

  21.08.2019 r. Urodziny naszego Księdza Proboszcza Roberta Boreckiego.

  Więcej…
   
  VII Rowerowa Pielgrzymka Diecezji Kieleckiej Drukuj
  Wpisany przez Redakcja   
  czwartek, 22 sierpnia 2019 11:13

  VII Rowerowa Pielgrzymka Diecezji Kieleckiej  "W MOCY BOŻEGO SŁOWA"  Kielce - Wiślica - Jasna Góra w dniu dzisiejszym zatrzymała się w naszej parafii na tradycyjne śniadanie i spotkanie z policją. Mieszkańcy Chrobrza i Nieprowic pod okiem Księdza Proboszcza Roberta Boreckiego przygotowali słodki poczęstunek i ciepła herbatę dla uczestników pielgrzymki. Ksiądz Proboszcz dziękuje serdecznie wszystkim zaangażowanym parafianom za podjęcie trudu przygotowania poczęstunku i obecność w tym niecodziennym wydarzeniu naszej parafii. Bóg zapłać. Pielgrzymom życzymy wytrwałości, odwagi i poświęcenia w podjętym trudzie pielgrzymowania do celu którym jest Królowa Polski.

   
  Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny - 15.08.2019 r. Drukuj
  Wpisany przez Redakcja   
  wtorek, 20 sierpnia 2019 13:07
  Radujmy się wszyscy w Panu, obchodząc uroczystość ku czci Najświętszej Maryi Panny. Z Jej Wniebowzięcia radują się aniołowie i wychwalają Syna Bożego.

  W naszej zabieganej codzienności Chrystus gromadzi nas dzisiaj na Eucharystii i mówi o najważniejszym celu naszego życia - docelowym adresie, którym jest niebo. Z tym wszystkim nie zostawia nas samych, gdyż jako wspomożycielkę, orędowniczkę i wzór daje nam swoją Matkę.

  W naszej parafii w tym uroczystym dniu gościliśmy Ks. Doktora Jana Jagiełkę Dyrektora Domu dla Niepełnosprawnych w Piekoszowie, który wraz z całą społecznością parafialną przeżywał odpust i głosił okolicznościowe homilie. Składamy Księdzu serdeczne podziękowania: Bóg zapłać.  Dziękujemy Ks Proboszczowi Robertowi Boreckiemu za przygotowanie i przeprowadzenie tej zacnej uroczystości i wszystkim obecnym Księżą Dekanatu Pińczów wraz z Księdzem Dziekanem Janem Staworzyńskim. Bóg zapłać.
   
  Pielgrzymi gościli w Chrobrzu Drukuj
  Wpisany przez Redakcja   
  piątek, 09 sierpnia 2019 20:41

  Pod hasłem „MUSICIE BYĆ MOCNI” maszeruje 42 Piesza Pielgrzymka z Rzeszowa na Jasną Górę. Pielgrzymi wczoraj zawitali do Chrobrza i okolicznych miejscowości, gdzie zostali ugoszczeni przez mieszkańców i znaleźli miejsca noclegowe.

  W miejscowościach naszej parafii pielgrzymi spotykali się z życzliwym przyjęciem.

  Autor: pb, chroberz.info. Zdjęcia: Rafał Bochniak

   
  Biskup odwiedził misjonarzy w Peru Drukuj
  Wpisany przez Redakcja   
  sobota, 27 lipca 2019 07:15

  Biskup Kielecki Jan Piotrowski przebywał z wizytą pasterską w Peru, gdzie odwiedził kieleckich misjonarzy, m.in. księdza Tomasza Cieniucha, który w latach 2006 – 2008 pełnił funkcję wikariusza w parafii Chroberz.

  Przypomnijmy, że ksiądz Cieniuch był w Chrobrzu inicjatorem dość oryginalnych przedsięwzięć, m.in. w 2007 roku zorganizował żywą szopkę bożonarodzeniową [Czytaj] a także spotkań upamiętniających rocznicę śmierci Papieża Jana Pawła II.

  Więcej…
   
  << pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

  Strona 3 z 97
  stat4u